У МОЗ розповіли про випробування вакцини Sinovac

У МОЗ розповіли про випробування вакцини Sinovac

У МОЗ розповіли про випробування вакцини Sinovac

Сьогодні, 14:14

Вакцину Sinovac Biotech випробували щонайменше на 16 тисяч осіб у трьох країнах. Звіт про неї опублікують через тиждень.

У кількох країнах провели третю фазу випробувань вакцини від коронавірусу китайської компанії Sinovac Biotech, яку планує використовувати Україна. Про це розповів у четвер, 31 грудня, голова МОЗ Максим Степанов.

Так, третю фазу клінічних випробувань провели в Бразилії (13,06 тис. добровольців), в Індонезії (1,6 тис. пацієнтів) і Туреччині (1,325 тис. осіб). Ефективність в Індонезії склала 97%, у Туреччині – 91%.

Степанов зазначив, що, за рекомендацією FDA, ефективність вакцин проти COVID-19 повинна перевищувати 50%.

“Компанія має 7 січня оприлюднити результати клінічних досліджень у Бразилії. Передбачено, що вакцина повинна мати ефективність не менше 70%. Переговори з виробником тривали з вересня 2020 року”, – додав міністр.

Як повідомлялося, Україна домовилася про постачання 1,913 млн доз вакцини Sinovac Biotech.

“Під час першої поставки в Україну прибуде 700 тис. доз, їх ми отримаємо протягом 30 днів після реєстрації вакцини або в країні-виробнику, або в інших країнах”, – сказав Степанов.

  В Минске попрощались с погибшим на протестах на Пушкинской Александром Тарайковским

Міністр додав, що всі вакцини, які закуповуються держкоштом, будуть безкоштовними для всіх громадян України.

Крім цього, голова МОЗ додав, що відомство перебуває на фінальній стадії підписання договорів з іншими компаніями-виробниками вакцин, а також має намір збільшити кількість вакцин, які поставлять в Україну в рамках ініціативи COVAX.