Різдвяне вітання від Костянтина Гулюка (Гая)

Різдвяне вітання від Костянтина Гулюка (Гая)

Різдвяне вітання від Костянтина Гулюка (Гая)

Сьогодні, 18:04

З новим Роком, та Різдвом Христовим! Нехай сонце сяє, місяць світить
і зорі не згаснуть. Нехай день буде ясним, а ніч тихою. Нехай поля сіються не кулями з “градами”, а відбірною пашницею. Нехай небо напоїть землю, а земля вродить нам рясним врожаєм. Нехай всяке лихо, разом з пандеміями та “лохдаунами” залишаться в минулому і всі будуть здорові. Навіть президенти з міністрами і депутати з артистами – цур їм і пек… Щоб всім жити й не тужити і горя не знати. Щоб всього було доволі, але щоб чогось щоб не вистачало…

Різдвяне вітання від Костянтина Гулюка (Гая)

З Новим Роком, та Різдвом Христовим, дорогі браття і сестри!
Здається звичайні і звичні слова, котрі щороку виголошуються, як можновладцями з екранів телевізора, так і звичайними, пересічними громадянами, один одному. Як Патріархами Церкви Христової, так і звичайними вірянами… Що ж означають ці слова і чому, ці обидва Свята об’єднані, ніби, в одне і в той же час їх – два?
Літочислення від початку, нашої, “Нової Ери”, по церковному іменується, як “Від Різдва Христового”. Саме так. Адже саме в той час, коли сам Господь Бог – Творець неба і землі і всього сущого, через втілення від Пречистої Богородиці зійшов на Землю, почалася нова епоха в історії всього людства. Але, відлік року – (Новий рік), починається не від дати фізичного народження Господа нашого Ісуса Христа, а через вісім днів – від дати “Обрізання Господнього”, тому що, маленького Ісуса (котрий ще не був на той час Ісусом – тому що не мав імені), за старозавітним звичаєм, принесли до Храму Живого Бога, задля звершення старозавітного чину “Обрізання крайньої плоті”, під час котрого він отримував собі і ім’я. Так само, як і нині у християн, котрим чин обрізання замінили чином Хрещення в Хрещенській купелі. Тож і святкували, колись, не дні народження, як це заведено нині, а “іменини” – день хрещення і отримання імені. Адже пріоритет віддавався не фізичному народженню дитини, а духовному.
Треба зауважити, що, колись, в давні часи, хрещення не відкладалося, як це відбувається нині, на невизначений строк і до “довгого ящика” і тому ці дві дати не мали таких, нинішніх, розбіжностей у часі.
Отже, тому і ми, нині, відзначаємо початок відліку “Нового Року” не від дати фізичного народження Ісуса Христа, а від дати “Обрізання Господнього” і святкуємо обидва свята.

  Самсон и Юля. Кто такой одесский депутат Бабенко, обещавший "убивать на х@й" прямо в облсовете

Тож іще раз вітаю вас з Різдвом Господнім і Новим Роком. Христос Народився – Славімо Його!

Костянтин Гай 2021 р. Різдва Христового.