Квіти закупили, гірлянду сплели , а з пам’яттю ніяк не виходить?

Квіти закупили, гірлянду сплели , а  з  пам’яттю ніяк не виходить?

Квіти закупили, гірлянду сплели , а з пам’яттю ніяк не виходить?

Сьогодні, 15:48

У Житомирі щороку 12 січня традиційно відзначають день народження Сергія Павловича Корольова.

Цьогоріч традиції ніхто не зраджував і тому о 10-й ранку біля пам’ятника одного із засновників радянської космонавтики зібралися чиновники обласної адміністрації, представники Житомирської обласної та Житомирської міської рад, представники громадськості (в основному – депутати) та курсанти Житомирського військового інституту, який також носить ім’я Генерального конструктора перших у світі космічних кораблів.

Квіти закупили, гірлянду сплели , а  з  пам’яттю ніяк не виходить?

Процедура вшанування пам’яті С.П.Корольова вже багато років незмінна , а тому і у 2021-му році жодних новацій з нагоди чергової річниці від дня його народження ніхто не планував і не передбачав. Після покладання квітів біля памятника С.П.Корольову така ж само процедура була проведена і біля музею космонавтики, де також встановлене погруддя Сергія Корольова. На цьому, як то кажуть і все. Тепер слід чекати наступну річницю, 115-у за ліком, яка очевидно пройде точнісінько за таким же сценарієм. Річ у тім, що подібні заходи, які проводяться згідно ритуалів ще радянської доби (так зване «компартійне шаманство») мають суто формальне значення і вже давно не зачіпають житомирську громаду. Житомир і досі з певних причин називають космічним містом, оскільки назви багатьох вулиць та провулків нашого міста мають лексично- космічне «походження».

  Депутати Житомирської міськради виділили кошти на придбання спецавтомобілів

У Житомирі, окрім меморіального будинку-музею С.П.Корольова, є ще й єдиний в Україні Національний музей космонавтики, є кінотеатр «Космос», є вулиці із іменами Корольова, Ціолковського, Кибальчича, Кондратюка, парк Гагаріна і т.п. Однак про самого Сергія Корольова житомиряни знають небагато.

Квіти закупили, гірлянду сплели , а  з  пам’яттю ніяк не виходить?

А якщо точніше – виключно протокольну інформацію : де народився, чим займався, де жив і де працював. Для того, щоб традиційно щорічні відзначення річниць з нагоди народження С.П.Корольова мали певний гуманітарний ефект, для того, щоби нові й нові покоління мешканців Житомира детально знали про вклад і внесок Сергія Корольова у розвиток радянської космонавтики, лише покладання квітів чи гірлянд до пам’ятника чи постаменту геніального житомирянина очевидно недостатньо.

Для того, щоб Житомир пам’ятав Корольова, а в Україні і світі вважали Житомир космічним містом, короткої і трохи примітивної церемонії покладання квітів малувато. А що зробити для того, щоб вшанування пам’яті було всенародним, слід підходити до такої роботи професійнно, вдумливо і головне – відповідально.

Квіти закупили, гірлянду сплели , а  з  пам’яттю ніяк не виходить?

Можливо для нинішньої влади – це аж занадто великі чи недосяжні завдання, але тоді треба робити більш кардинальні висновки і знову ж таки – таку владу слід міняти.

Автор статті: Сидір Ковпак