Кабмін встановив граничні тарифи на газ

Кабмін встановив граничні тарифи на газ

Кабмін встановив граничні тарифи на газ

Сьогодні, 16:18

Уряд прийняв низку рішень, які знизять тарифи для населення в цьому опалювальному сезоні.

Уряд вводить граничну ціну на газ, яка збережеться до закінчення опалювального сезону або карантину. Про це на засіданні Кабміну в середу, 13 січня, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

За його словами, максимальна ціна на газ для населення буде встановлена на рівні 6,99 гривень за кубічний метр.

“Деякі облгази сьогодні продають газ по 10 гривень і вище. Тому це суттєве зменшення – на 30% – для українців. Якщо нічого не робити, то в наступному місяці може зрости до 12 гривень”, – зазначив прем’єр.

Шмигаль доручив Міненерго, Мінекономіки і Мін’юсту невідкладно підготувати проект постанови про введення держрегулювання ціни на газ до кінця карантину.

Це рішення попередньо погодили на нараді у президента Володимира Зеленського.

За словами виконуючого обов’язки міністра енергетики Юрія Вітренка, це рішення повинно бути введено і повністю запрацює вже з лютого.

  У житомирському парку черга до нової каруселі. ФОТО

“Можу сказати, що, за нашими даними, середня ціна на газ в Україні в січні була вища, ніж 9600 гривень. Відповідно, ціна буде знижена – в середньому для населення України – до 6999 гривень”, – сказав Вітренко.

“Крім цього, є низка рішень щодо цін за розподіл газу – так звана абонплата. Також ми пропрацювали це з профільним комітетом, депутатами Верховної Ради – будемо просити про прийняття відповідного законопроекту, і зниження ціни у сфері розподілу газу, і зменшення цієї абонплати”, – додав Шмигаль.

“Однак пам’ятайте, що ми зберігаємо реформу (про відкриття ринку газу. – Ред.). Ці зміни – не крок назад. Це зміни, які потрібні кожному українцю – у зв’язку зі складною економічною ситуацією, у якій ми опинилися через пандемію. Обмеження тарифної сітки – це ідеологія тільки карантинних заходів”, – підкреслив Зеленський.