Узимку на Житомирщині батько та син підгодовують диких тварин у лісі. ВІДЕО

Узимку на Житомирщині батько та син підгодовують диких тварин у лісі. ВІДЕО

Узимку на Житомирщині батько та син підгодовують диких тварин у лісі. ВІДЕО

Сьогодні, 10:07

Єгер Баранівського лісництва Віктор Багінський взимку підгодовує диких тварин у лісі – чоловік працює разом зі своїм сином-одинадцятикласником, який, як і його батько, хоче стати лісівником.

Із настанням холодів роботи традиційно більшає, розповідає Суспільному Віктор, адже в цей період дикі тварини потребують посиленого підгодовування. Єгерем у Баранівському лісництві Віктор працює сім років. Любов до лісу, каже, має з дитинства.

“Виріс я тут, в нашому Поліссі, в Мар’янівці. Все життя провів у лісі, працював майстром, потім єгером. Через певний час почав брати в ліс з собою сина, якого вчу і показую, що, де і як“, – говорить Віктор.

Син Віктора Дмитро прийшов із батьком до годівниць підкласти сіна диким тваринам. Хлопець навчається в школі, в майбутньому планує пов’язати життя з роботою в лісі. Розповідає: сам просив батька брати його із собою на роботу.

З дикими тваринами вперше зіткнувся у лісі – на підкормці. Це були сім великих оленів. Тоді я перший раз я їх і побачив”, – поділився враженнями Дмитро.

  В Житомире полный колапс в борьбе с эпидемией коронавируса

З настанням морозів та збільшенням снігового покриву дикі тварини особливо потребують підгодовування, тому кількість годівниць постійно збільшується, додає мисливствознавець Баранівського лісгоспу Олександр Рибак. За його словами, цьогоріч відновили і збудували чимало біотехнічних споруд: близько 155 годівниць та ще стільки ж соленців біля них. Є 13 комплексів для підгодовування у лісництві і 21 критий підгодівельний майданчик – по всьому лісгоспу.

За словами представника обласного управління лісомисливського господарства Романа Логвінчука, в області налічується 14 державних підприємств, діяльність яких координує обласне управління. Головне завдання цих підприємств – заготівля кормів для підгодовування диких тварин.

Сама заготівля проходить влітку – тоді запасаються зерновими снопами і віниками листяних порід. Цьогоріч запасли близько 80 тисяч віників і 10 тисяч зернових снопиків, а також посіяли зернових на площі близько 20 гектарів.