Як у Новограді-Волинському “пожартували” над Лесею Українкою

Як у Новограді-Волинському "пожартували" над Лесею Українкою

Як у Новограді-Волинському “пожартували” над Лесею Українкою

Сьогодні, 16:26

Голова Спілки письменників України Михайло Сидоржевський сьогодні висловився стосовно одного із так званих «заходів» із нагоди 150-річного ювілею від часу народження Лесі Українки.

Як у Новограді-Волинському "пожартували" над Лесею Українкою

Йдеться про підготовку до ювілейних заходів, які розпочнуться 25 лютого 2021 року.Загалом йдеться про 2121-й рік, як рік Лесі Українки. Поки,щоправда, великого оптимізму стосовно продуманості і довершеності у проведенні заходів із вшанування пам’яті Великої Українки немає. Чому – можна зрозуміти, прочитавши рядки Михайла Сидоржевського.

Як у Новограді-Волинському "пожартували" над Лесею Українкою

КЕПСЬКИЙ ЖАРТ НАД ЛЕСЕЮ УКРАЇНКОЮ
До 150-річчя Лесі Українки на її батьківщині, в місті Новограді-Волинському, що на Житомирщині, вирішили провести літературний конкурс. Про це повідомив novograd.city з посиланням на відділ культури і туризму Новоград-Волинської міської ради.
Зрозуміло, що це гарна ідея, яку варто лише вітати.
Однак ініціатори конкурсу, керуючись якоюсь абсурдною, якщо не сказати ідіотською логікою, вирішили чомусь назвати його «Кепський жарт» (?).
Я нічого не переплутав: літературний конкурс до 150-річчя Лесі Українки носить назву «Кепський жарт».
Виявляється, автор такої ідеї дещо обізнаний з творчістю поетеси. Він знайшов «першоджерело» до «кепського жарту».
Ось воно. «Мені часом здається, — писала Леся Українка в своєму щоденнику, — що з мене вийшов би далеко кращий музика, ніж поет, та тільки біда, що натура утяла мені кепський жарт».
Цей «жарт» – початок розвитку сухот кісток, туберкульозу, з яким Леся Українка боролася все життя, віддавши цій нерівній боротьбі велику частину свого дивовижного таланту і життєвої снаги.
Отож, назвати так літературний конкурс до ювілею Лесі Українки – хіба це не «вишукане» знущання над великою поетесою?
І хто ця особа з викривленими мізками, котра могла придумати такий «кепський жарт» над Лесею? Совок, безнадійно застряглий у «совєтському минулому», за якого постать Лесі Українки слід було сприймати виключно як нещасну Велику хвору, котра бореться за нещасний трудовий народ проти глитаїв-поміщиків? Чи дуже вже постмодерний представник «креативних індустрій», котрий намагається «осучаснити» все, до чого торкається, при цьому світить порепаними п’ятами?..

  С 1 сентября школы заработают в обычном режиме: окончательное решение МОЗ