В Україні понад мільйон онкохворих – МОЗ

В Україні понад мільйон онкохворих - МОЗ

В Україні понад мільйон онкохворих – МОЗ

Сьогодні, 14:13

Більше третини випадків злоякісних новоутворень були виявлені на третій і четвертій стадії захворювання, зазначив Максим Степанов.

В Україні налічується понад мільйон громадян з онкологічними захворюваннями. Про це сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов на брифінгу в середу, 20 січня.

“Кількість людей, які страждають на онкологічні захворювання, в Україні зараз більше 1 мільйона. Щорічно рак стає причиною смерті до 80 тисяч громадян”, – зазначив Степанов.

За його словами, в 2019 році 35% випадків злоякісних новоутворень були виявлені на третій і четвертій стадії захворювання.

“Такі показники демонструють недостатню обізнаність про симптоми злоякісних новоутворень як серед лікарів первинної ланки, так і серед населення”, – вважає міністр.

Степанов повідомив, що МОЗ вже розробило і готує до впровадження Національну стратегію контролю онкозахворювання до 2030 року. Її впровадження почнеться найближчим часом.

Міністр додав, що планується розширювати перелік послуг з діагностики та лікування онкозахворювань за програмою медгарантій.

“У 2020 році послуги з діагностики онкозахворювань надавали 118 медустанов. У 2021 року ми будемо максимально розширювати перелік таких послуг”, – запевнив Степанов.

  Продовжуються зйомки відеоролика про любов до Житомира. ФОТО