Глава ОБСЄ: Україна виконала умови “Нормандії”, Росія – ні

Глава ОБСЄ: Україна виконала умови "Нормандії", Росія - ні

Глава ОБСЄ: Україна виконала умови “Нормандії”, Росія – ні

Сьогодні, 15:46

Українська сторона свої зобов’язання виконала, а російська – ні, вважає Анн Лінде. Сьогодні вона вирушила на Донбас.

Україна виконала умови для проведення нового саміту нормандської четвірки, вважає міністр закордонних справ Швеції Анн Лінде, яка в цьому році очолює ОБСЄ. Про це вона сказала в інтерв’ю Європравді, опублікованому в середу, 20 січня.

“Ви знаєте, що на саміті в Парижі була домовленість про нову зустріч лідерів за низки умов. Україна виконала всі умови. Росія – на жаль, ще ні. Тепер усе залежить від того, як пройдуть переговори, від того, як буде досягнута домовленість виконувати ці умови”, – зазначила Анн Лінде.

На питання про те, чи не варто було б включити ОБСЄ в нормандський формат, вона відповіла, що вважає його ефективним у нинішньому вигляді, а ОБСЄ може сконцентрувати зусилля на Тристоронній контактній групі.

Також глава ОБСЄ зазначила, що не вважає конфлікт на Донбасі замороженим, оскільки переговори тривають. “Ні. І я категорично проти того, щоб називати конфлікт на Донбасі чи в Криму замороженим. Тому що це буде означати, що ви здалися і не вважаєте за можливе його вирішити”, – сказала вона.

  Голова Житомирської ОДА вніс зміни до робочої групи, створеної для пітримки бізнесу під час карантину

Анн Лінде також зазначила, що не вважає за доцільне розглядати силовий сценарій повернення контролю над окупованим Донбасом, тому що це не дозволить встановити стійкий мир.