Нафтогаз підрахував економію для населення на газі

Нафтогаз підрахував економію для населення на газі

Нафтогаз підрахував економію для населення на газі

Сьогодні, 12:14

Держрегулювання тарифів на газ дозволить населенню заощадити до п’яти мільярдів гривень, кажуть в НАК.

Завдяки введенню граничної ціни на газ в 6,99 гривень за кубометр до кінця опалювального сезону українці заощадять 4-5 млрд гривень. Такі підрахунки зробили в Нафтогазі України.

У прес-службі компанії повідомили, що підготували два варіанти оплати для газзбутів.

Перший варіант передбачає поставки газу зі знижкою до ринкової ціни за умови, що газзбут-контрагент забезпечить верифікацію клієнтської бази. Газзбут повинен довести наявність серед своїх клієнтів споживачів, і за підсумками кожного місяця інформувати Нафтогаз про обсяги, спрямовані безпосередньо на потреби населення.

Обсяги фактичного споживання газу населенням будуть перевірятися. Всі дані про споживачів будуть зібрані, відповідно до вимог чинного законодавства, і дозволять створити єдину державну базу даних. В майбутньому ця база даних дозволить державі виділяти категорії вразливих споживачів і надавати цільову грошову допомогу, а не вводити додаткове регулювання ринку.

Другий варіант: якщо газзбут не бажає підтверджувати поставки населенню, то зможе купувати газ за ринковою ціною у Нафтогаз Трейдинг з банківською гарантією оплати або за передоплатою. При цьому середня ціна газу в січні коливається від 6,831 тис. грн до 7,417 тис. грн за тис. куб. м (без ПДВ). Також Нафтогаз планує застосовувати рахунки з договірними списаннями як гарантії цільового використання коштів.

  Духів день 21 червня: що суворо заборонено робити на наступний день після Трійці

У разі якщо постачальник газу відмовиться постачати газ побутовим клієнтам за регульованою ціною, спрацює страховий механізм ринку – постачальник “останньої надії”; яким є Нафтогаз. Споживач може бути клієнтом ППН до 60 днів. Протягом цього періоду споживач повинен знайти нового постачальника газу.

Джерело статті: Корреспондент.net