На Житомирщині водій, що напідпитку розбив вантажівку, має сплатити підприємству понад мільйон гривень

На Житомирщині водій, що напідпитку розбив вантажівку, має сплатити підприємству понад мільйон гривень

На Житомирщині водій, що напідпитку розбив вантажівку, має сплатити підприємству понад мільйон гривень

Сьогодні, 12:51

Бердичівський міськрайонний суд постановив, що водій вантажівки має відшкодувати підприємству понад 1,1 млн грн за пошкоджене в ДТП авто.

Інцидент трапився ще 16 січня 2016 року на трасі Київ-Чоп неподалік від Житомира. Водій був на підпитку й без дозволу взяв службовий автомобіль.

«Товариство з надання послуг із вантажоперевезення судилось із водієм, котрий пошкодив тягач із напівпричепом. Подія трапилась 16 січня 2016 року. Згідно з нещодавнім рішенням Бердичівського міськрайонного суду, відповідач має відшкодувати підприємству понад один мільйон гривень», – повідомляють у суді.

Відомо, що водій не мав того дня виходити у рейс, але все ж без дозволу скористався вантажівкою. Коли нетверезий водій їхав у напрямку Житомира, він злетів з траси та наїхав на металевий колесовідбійник. Авто отримало значні механічні пошкодження.

Експертиза встановила, що водій завдав матеріальної шкоди на понад 800 тисяч гривень. Чоловік сплатив підприємству 32 тисячі гривень, але у квітні 2018 року припинив платити. Також він стверджував, що підприємство пред’являє завищені вимоги щодо завданих збитків.

  У Житомирі в "Час поїсти" пропонують "хімічний" компот та платний туалет. ФОТО

Під час наступних експертиз було встановлено, що матеріальні збитки складають вже 1 113 912 грн. Окрім цього, підприємство наполягає стягнути з водія ще й вартість складення оціночних звітів та усі судові витрати.

«За Цивільним кодексом України, розмір збитків визначається відповідно до реальної вартості втраченого чи пошкодженого майна на момент розгляду справи. Після вивчення матеріалів суд дійшов висновку про наявність вини відповідача у завданні шкоди підприємству внаслідок вчинення протиправних дій, тому вимоги позивача було задоволено у повному обсязі», – повідомили в суді.

Дане рішення поки ще не набрало законної сили та може бути оскаржене.