ПОМЕР ВЕЛИКИЙ ФУТБОЛІСТ І СПРАВЖНІЙ ЖИТОМИРЯНИН

ПОМЕР ВЕЛИКИЙ ФУТБОЛІСТ І СПРАВЖНІЙ ЖИТОМИРЯНИН

ПОМЕР ВЕЛИКИЙ ФУТБОЛІСТ І СПРАВЖНІЙ ЖИТОМИРЯНИН

Сьогодні, 19:34

Сьогодні, 26 січня 2021-го року, на 69-му році життя перестало битися серце Миколи Батюти. У 60 -80 роки минулого століття Микола Миколайович Батюта був кумиром футбольної Житомирщини. Один із найяскравіших лідерів житомирського «Автомобіліста», гравець київського «Динамо» (дублюючий склад,) і потім знову – повернення у Житомир, виступи за «Спартак»», тренерська робота, арбітраж і суддівська діяльність, потужна громадська робота у ветеранському футболі аж до останніх подихів його життя.

ПОМЕР ВЕЛИКИЙ ФУТБОЛІСТ І СПРАВЖНІЙ ЖИТОМИРЯНИН

Він народився 10 вересня 1951 року на Хінчанці. З дитинства його королівським захопленням став футбол. Усі майданчики, так звані «пятачки» будь-якої території Микола Батюта пристосовував для тренувань. Завжди і скрізь відзначався надзвичайною працелюбністю і володів багатьма секретами універсально обдарованого футболіста. Житомиряни, які свого часу десятками тисяч «ходили на футбол», дуже любили Миколу Батюту , який відзначався самобутньою манерою гри і вмінням знайти контакт із будь-яким партнером по команді. Багато забивав і водночас був майстром гольових передач. Мав величезний потенціал, який сповна не використав. Грав у столичному «Динамо» у часи Круликовського, Соснихіна, Біби, молодого Блохіна. Батюту кликали на збори до юнацької збірної СРСР. Проте відчувалося, що саме тут, у Житомирі, він грав сповна, на повну силу і з таким же задоволенням. Після завершення кар’єри гравця Микола Миколайович очолював команду «Спартак»: був начальником команди, понад рік займав посаду старшого тренера. Із футболом ніколи не прощався – тренер, адміністратор, а потім суддя, голова спілки ветеранів футболу. Він до нинішніх пір жваво цікавився футбольним життям Житомира і Житомирщини. Завжди і повсякчас розумівся на футболі, бо був із ним щирим та відвертим. Прізвище БАТЮТА у житомирян старшого покоління завжди асоціювалося із зірковими роками житомирського футболу, коли футбольну команду із Житомира знали і поважали не лише у Львові, Луцьку чи Одесі, але й у Ростові, Нальчику і навіть у Москві. Коли поряд із Миколою Батютою грали справжні патріоти нашого міста, футболісти – трудяги і водночас звичайні і доступні у спілкуванні люди.

  Баранівська центральна лікарня планує придбати наркозно-дихальний апарат

Постать М.М.Батюти надовго житиме на скрижалях спортивної слави нашого міста, а любов і тепла згадка про цього самобутнього і безмірно талановитого хлопця, юнака і чоловіка буде жити у багатьох серцях його земляків- житомирян.