Шмигаль розповів, скільки доз вакцини від COVID-19 Україна може отримати в лютому

Шмигаль розповів, скільки доз вакцини від COVID-19 Україна може отримати в лютому

Шмигаль розповів, скільки доз вакцини від COVID-19 Україна може отримати в лютому

Сьогодні, 16:58

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль запевнив, що країна буде забезпечена необхідною кількістю безпечних вакцин в строки, які були заплановані.

Про це він розповів під час виступу у Верховній Раді 26 січня.

За його словами, наразі є два джерела отримання вакцин: глобальна ініціатива COVAX та виробник Sinovac Biotech.

Першу поставку препарату Sinovac Biotech Україна може отримати наприкінці лютого 2021 року у розмірі 700 тис. доз.

“30 грудня Україна уклала договір на закупівлю вакцин від компанії Sinovac Biotech. Сума контракту – 964 млн гривень на 1 млн 913 тис. доз. Графік постачання – через 30 днів після реєстрації вакцини в країні виробнику, або інших країнах з жорсткою регулятивною політикою. Минулого тижня вакцина отримала погодження на використання в Бразилії, де проводилися її клінічні випробування. Відповідно через 3-4 тижні очікуємо першу партію у сумі 700 тисяч доз вакцин даного виробника”, – розповідає Денис Шмигаль.

  У Житомирі сталася пожежа на території недіючого заводу. ФОТО

Крім того, Україна може отримати перший транш вакцин в рамках COVAX на початку лютого. Але за умови, що попаде до першої хвилі розподілу.

“Ми очікуємо постачання вакцин в розмірі від 8 до 16 млн доз протягом цього року. До 1 лютого очікуємо рішення COVAX, щодо включення до розподілу першої хвилі. У разі позитивного рішення отримаємо в лютому від 100 до 200 тисяч PfizerBioNTech”, – зазначив Шмигаль.

Джерело статті: УП. Життя