27 січня 2021 – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

27 січня 2021 - яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

27 січня 2021 – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

Сьогодні, 07:34

27 січня – 27-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 338 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 14 січня Юліанського календаря.

Яке свято 27 січня 2021:

Цього дня у світі відзначаються Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту, День шелфі в бібліотеці, День танцю зі своєю тінню.

У США – День Томаса Креппера, День науково-популярного журналу «National Geographic», День шоколадного торта, в Ісландії – День сонячної кави, у Грузії – День святої Ніно (Нінооба), в Канаді – День сімейної грамотності, у Сербії – День святого Сави, в Туркменістані – День захисника Вітчизни, у Польщі – День працівників державних служб зайнятості, в Монако – День святої Девоти.

Пам’ятні дати 27 січня, річниці та події:

27 січня 1860 року вийшло повне видання «Кобзаря» Тараса Шевченка.

У 1880 році Томас Едісон, американський винахідник і підприємець, який отримав у США 1093 патенти й близько 3 тисяч в інших країнах світу, творець фонографа, він удосконалив телеграф, телефон, кіноапаратуру, розробив один з перших комерційно успішних варіантів електричної лампи розжарювання, саме Едісон запропонував використовувати на початку телефонної розмови слово «алло», – запатентував електричну лампу розжарювання.

  МЗС закликає українців не їхати на турецькі курорти

У 1926 році в Лондоні винахідник Джон Лоджі Бейрд провів демонстрацію першого телевізора.

У 1948 році стартували продажі в США магнітофонів – Wire Recording за 149 доларів.

У 1967 році під час тренувального польоту загорівся американський космічний корабель Аполлон-1, всі члени екіпажу загинули. Трагедія сталася в рамках наземних випробувань на стартовому комплексі №34 космічного центру ім.Кеннеді. Вогонь забрав життя астронавтів В. Гріссома, Е.Вайта і Р. Чаффі.

У 1967 році в цей день був підписаний «Договір про принципи діяльності держав з дослідження і використання космічного простору, включаючи Місяць та інші небесні тіла», що став основою міжнародного космічного права. Спочатку договір уклали Сполучені Штати Америки, Великобританія і Радянський Союз, а сьогодні більш як 100 країн є державами-учасниками договору. У першій статті документа йдеться: «Дослідження і використання космічного простору, включаючи Місяць та інші небесні тіла, здійснюються на благо і в інтересах усіх країн, незалежно від ступеня їхнього економічного або наукового розвитку, і є надбанням всього людства». Також серед принципів: заборона для держав-учасниць розміщення ядерної зброї або будь-якої іншої зброї масового знищення на орбіті Землі, встановлення її на Місяці або будь-якому іншому небесному тілі, або на станції в космічному просторі. Договір обумовлює використання Місяця та інших небесних тіл тільки в мирних цілях, і прямо забороняє їх використання для випробування будь-якого роду зброї, проведення військових маневрів або створення військових баз, споруд та укріплень. Проте, договір не забороняє розміщення звичайних озброєнь на орбіті Землі.

  За місяць на Житомирщині здешевшали цитрусові та крупи

У 1983 році була завершена проходка найдовшого підводного тунелю Хонсю – Хоккайдо (Сейкан) – 53,85 км.

Яке сьогодні церковне свято:

Православна церква 27 січня вшановує пам’ять Рівноапостольної Ніни, просвітниці Грузії. У народі день назвали Нінін, «Ніна – обряди худоби». У цей день доглядають за худобою особливим чином.

Що сьогодні не можна робити:

Не можна сидіти без діла й довго спати. Великим гріхом вважається ігнорування домашніх тварин.

Прикмети на 27 січня:

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– дерева покривалися інеєм – до тепла;

– білі хмари – до холоднечі;

– мороз і йде сніг – до потепління;

– розкаркалися ворони – до хуртовини.

27 січня іменини:

Іменини у Мойсея, Павла, Адама, Сергія, Прокла, Макарія, Марка, Веніаміна, Іллі, Ніни, Йосипа і Степана.

Джерело статті: УНІАН