Вчені назвали захворювання, яке підвищує ризик смертності від COVID-19 в три рази

Вчені назвали захворювання, яке підвищує ризик смертності від COVID-19 в три рази

Вчені назвали захворювання, яке підвищує ризик смертності від COVID-19 в три рази

Сьогодні, 15:27

Вчені з США виявили взаємозв’язок між психічними захворюваннями та ризиком смертності від коронавірусу. Дослідження показало, що люди з шизофренією у 2,7 раза більш схильні до смерті від COVID-19.

Медики вивчили записи понад 26 тисяч пацієнтів з Нью-Йорка в період з березня по травень 2020 року. Коронавірусом заразилися понад 7 тисяч пацієнтів і серед них лікарі виділили три категорії пацієнтів: з психічними захворюваннями, з афективними розладами та з тривожними розладами. Деталі дослідження опублікували в журналі JAMA Psychiatry.

Серед відібраних історій хвороб дослідники виявили 75 пацієнтів з шизофренією, ще 564 людини страждали афективними розладами й 360 – тривожними розладами. При цьому 864 пацієнти з COVID-19 померли або були переведені в хоспіси протягом 45 днів з моменту встановлення діагнозу.

Після ретельного відбору з урахуванням статі, віку, раси та відомих факторів ризику, медики виявили, що у пацієнтів з шизофренією у 2,7 раза вище ймовірність померти від коронавірусу. А ось зв’язок між афективними та тривожними розладами лікарі не змогли встановити.

  У Черняхові житомирянин на Skoda збив велосипедиста. ФОТО

Автори дослідження відзначають, що скорочення тривалості життя у хворих з шизофренією зазвичай пов’язують з іншими медичними факторами ризику. Однак після встановленого факту взаємозв’язку шизофренії з ризиком смертності від коронавірусу, потрібні додаткові дослідження.