Рада підтримала законопроект про вакцинацію

Рада підтримала законопроект про вакцинацію

Рада підтримала законопроект про вакцинацію

Сьогодні, 12:21

Документ, що дозволяє використовувати існуючі на цей момент вакцини від коронавірусу, прийнятий поки за основу. Голосування в другому читанні відбудеться вже завтра.

Верховна Рада в четвер, 28 січня, схвалила за основу законопроект про запуск вакцинації від коронавірусу в Україні. За законопроект №4613 проголосували 318 нардепів.

При цьому спікер парламенту Дмитро Разумков зазначив, що між першим і другим читанням до закону необхідно внести правки. За його словами, голосування за друге читання проекту відбудеться вже завтра за процедурою Ad hoc.

На цей момент жодна вакцина від СOVID-19 не пройшла повний цикл випробувань. Щеплення в ЄС, США та інших країнах почалися в режимі екстреного використання.

Прийнятий документ передбачає в українському законодавстві аналогічний режим. Також закон необхідний для реєстрації вакцин в Україні.

Він надає уряду право реєструвати вакцини для використання при таких умовах:

-наявні дані про успішне проведення доклінічних випробувань;
– дозвіл на екстрене застосування надано компетентним органом США, Великобританії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, КНР, Індії або Європейського Союзу (щонайменше однією з цих країн) відповідно до національного законодавства країни надання дозволу або лікарський засіб, який перекваліфікований Всесвітньою організацією охорони здоров’я;
– відома потенційна користь лікарського засобу;
– не існує адекватної, схваленої і доступної альтернативи.

  За добу в області зареєстрували 14 нових випадків захворюваності на коронавірус, тільки 8 - у Житомирі

При наявності цих обставин вакцину можуть зареєструвати для екстреного медичного застосування протягом терміну, поки заявник надасть інформацію і результати завершених клінічних досліджень.

Реєстраційне посвідчення видається строком на рік з можливістю продовження ще на рік. Після виконання всіх зобов’язань, наданих заявником у встановлений термін, дію такого посвідчення можуть продовжити до 5 років.