У Бердичеві засудили чоловіка, який вкрав у супермаркеті горілку і рибні консерви та повернувся знову

У Бердичеві засудили чоловіка, який вкрав у супермаркеті горілку і рибні консерви та повернувся знову

У Бердичеві засудили чоловіка, який вкрав у супермаркеті горілку і рибні консерви та повернувся знову

Сьогодні, 14:53

Він узяв з полиці пляшку горілки і рибні консерви, сховав під одягом та непомітно виніс із магазину. А за кілька днів повернувся на місце злочину і хотів повторити його, однак був помічений. Втекти із поцупленою горілкою та консервою не вдалось.

Про це 28 січня повідомляє Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області.

“Бердичівський міськрайонний суд днями виніс вирок у справі щодо 31-річного місцевого жителя, звинуваченого у крадіжці та замахові на грабіж, скоєних в одному й тому ж супермаркеті у грудні минулого року. Як розказав обвинувачений, він двічі зі злочинною метою навідувався до магазину у районі «М’ясокомбінату». Першого разу проніс повз касу пляшку горілки й дві консерви, а за другим його намагання вкрасти аналогічний товар помітив касир. Після викриття зловмисник спробував утекти, однак був затриманий.

У першому випадку дії молодика кваліфікували як таємне викрадення чужого майна, тобто крадіжку (ч. 1 ст. 185 КК України), а в другому – закінчений замах на відкрите і повторне викрадення чужого майна, або грабіж (ч. 2 ст. 15 та ч. 2. ст. 186 КК України).

  Житомирщина у 2021 році отримає з держбюджету більше освітніх субвенцій, ніж торік

Допитана судом працівниця магазину зазначила, що помітила діяння відвідувача іще першого разу, коли переглядала камери відеоспостереження, проте зловити його не встигли. На засіданні чоловік попросив у представниці торгівельного закладу вибачення та розкаявся у скоєному. Щодо міри покарання, то представниця супермаркету поклалась на розсуд суду.

Окрім щирого каяття, під час ухвалення рішення було враховано позитивні характеристики обвинуваченого і тяжкість скоєних ним правопорушень. Суд дійшов до переконання, що чоловіку слід призначити 100 годин громадських робіт за крадіжку і 4 роки позбавлення волі – за спробу грабежу. У сукупності, більш суворе покарання поглинає менш суворе, тому остаточний вирок становить 4 роки ув’язнення.

Також суд вважав, що раніше не судимий чоловік зможе стати на шлях виправлення без відбування реального покарання, тож встановив йому 2 роки іспитового строку, протягом яких бердичівлянин має періодично з’являтись до органу з питань пробації на реєстрацію, повідомляти про зміну місця проживання та роботи. І звісно ж, не вчиняти більше жодних протиправних дій. Вирок іще не набрав законної сили”, – йдеться у повідомленні.