Хто зможе безкоштовно їздити трасою Київ-Житомир та іншими концесійними дорогами України?

Хто зможе безкоштовно їздити трасою Київ-Житомир та іншими концесійними дорогами України?

Хто зможе безкоштовно їздити трасою Київ-Житомир та іншими концесійними дорогами України?

6 січня 2021

Сьогодні, 6 січня, Уряд затвердив Порядок безоплатного проїзду автомобільними дорогами, побудованими на умовах концесії. До списку таких доріг входить й траса Київ-Житомир.

«Наприкінці минулого року Уряд дав «зелене світло» та правові підстави для реалізації перспективних проектів державно-приватного партнерства у дорожній галузі, затвердивши максимальний розмір плати за разовий проїзд автошляхами, побудованими на умовах концесії. Сьогодні ми затверджуємо Порядок безоплатного проїзду цими автошляхами у деяких випадках та розмір відшкодування концесіонеру за такий проїзд. Це дозволить захистити наших інвесторів у випадку надзвичайних ситуацій та сприятиме поліпшенню умов для реалізації подібних інвестпроектів. Державно-приватне партнерство було і залишається одним із ключових механізмів у реалізації масштабних та інших перспективних інфраструктурних проектів в країні на найближчі роки. І ми активізуємо цю роботу у 2021 році», – заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Безкоштовно їздити дорогами, побудованими на умовах концесії, дозволяється:

– транспортним засобам, що належать фізичним особам, фізичним особам – підприємцям, юридичним особам усіх форм власності та використовуються ними у разі виникнення стихійного лиха, катастрофи, епідемії, епізоотії протягом періоду їх дії на підставі звернення вказаних осіб до концесіонера;

  У Житомирі легковик збив підлітка на мопеді! ФОТО.

– транспортним засобам, що використовуються органами державної влади, підрозділами Міноборони, Держприкордонслужби, Нацгвардії, Нацполіції, ДСНС та швидкої медичної допомоги на умовах, визначених концесіонером відповідно до концесійного договору;

– додатковим категоріям ТЗ відповідно до концесійного договору. Крім того, Порядок передбачає відшкодування концесіонеру за період безоплатного проїзду під час стихійного лиха, катастрофи, епідемії чи епізоотії.