Верховна Рада дозволила вакцинувати українців від коронавірусу

Верховна Рада дозволила вакцинувати українців від коронавірусу

Верховна Рада дозволила вакцинувати українців від коронавірусу

Вчора, 14:11

Парламент прийняв закон, що дозволяє використовувати існуючі зараз вакцини від коронавірусу.

Верховна Рада в п’ятницю, 29 січня, прийняла закон про запуск вакцинації від коронавірусу в Україні. Йдеться про законопроект №4613.

За документ проголосували 280 нардепів.

Як відомо, зараз жодна вакцина від СOVID-19 не пройшла повний цикл випробувань, а вакцинація в ЄС, США та інших країнах почалася в режимі екстреного використання.

Ухвалений сьогодні закон надає Кабміну право реєструвати вакцини для використання за наступних умов:

– є дані про успішне проведення доклінічних випробувань;
– дозвіл на екстрене застосування надано компетентним органом США, Великобританії, Швейцарії, Японії, Австралії, Канади, КНР, Індії або Європейського союзу (принаймні, однією з цих країн) відповідно до національного законодавства країни надання дозволу або лікарський засіб, перекваліфікований Всесвітньою організацією охорони здоров’я;
– відома потенційна користь вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів, коли вони використовуються для профілактики COVID-19, яка переважає над відомими і потенційними ризиками таких вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів;
– не існує адекватної, схваленої і доступної альтернативи;
– такий лікарський засіб не було розроблено в державі, визнаній в установленому порядку державою-агресором.

  У Коростені діти спрямували поліцейських на грабіжника, який вирвав з рук дівчинки телефон та зник. ФОТО

За наявності цих обставин вакцину можуть зареєструвати для екстреного медичного застосування протягом терміну, поки заявник надасть інформацію і результати завершених клінічних досліджень.

Реєстраційне посвідчення видається терміном на рік з можливістю продовження ще на один рік. Після виконання всіх зобов’язань, наданих заявником у встановлений термін, дію такого посвідчення можуть продовжити до п’яти років.