Вакцинація українців почнеться вже цього місяця – МОЗ

Вакцинація українців почнеться вже цього місяця - МОЗ

Вакцинація українців почнеться вже цього місяця – МОЗ

Сьогодні, 12:28

Вакцинація повинна початися до кінця лютого. Влада працює над можливістю отримання більше доз.

Перша партія вакцин від коронавірусу в рамках глобальної ініціативи COVAX прибуде в Україну через два тижні. Про це в понеділок, 1 лютого, заявив заступник міністра охорони здоров’я Ігор Іващенко.

Він нагадав, що Україна отримає 117 тисяч доз вакцин Pfizer і BionTech.

“Україна почне вакцинацію в лютому. А значить, через два тижні отримає вакцини. Наша країна увійшла до переліку країн, яким глобальна ініціатива COVAX надасть вакцини проти COVID-19 у межах першої хвилі розподілу”, – сказав Іващенко.

Також він повідомив, що Україна надасть додатковий запит COVAX на отримання нової партії доз вакцини Pfizer.

За його словами, з квітня COVAX очікує збільшення обсягів вакцин.

“До 14 лютого передбачається, що Україна надасть додатковий запит про збільшення кількості доз вакцини Pfizer, яку плануємо отримати в другому кварталі 2021 року”, – сказав Іващенко.

  Так называемая война Зеленского против олигархов - одна видимость

Крім того, заступник міністра розповів, що Україна працює над механізмом отримання вакцини в рамках перерозподілу обсягів замовлення, здійсненого ЄС.

“Наразі відпрацьовується механізм і можливість поставки вакцин з ЄС для України для забезпечення раннього доступу в рамках механізму перерозподілу обсягів замовлення, здійсненого ЄС. На попередньому тижні Україна отримала відповідні угоди, які передбачають можливість здійснювати замовлення спільно з країнами ЄС”, – сказав він.

Також тривають переговори з компаніями-виробниками вакцин.

“Для запуску вакцинації Україна підпише необхідні документи з виробниками, які передбачатимуть надання повної документації та механізмів забезпечення реєстрації, здійснення імпорту вакцин та підписання угод про позбавлення відповідальності, як це передбачено національним законодавством”, – сказав Іващенко.