Поліція Житомирщини впроваджує систему електронної фіксації дій із затриманими особами

Поліція Житомирщини впроваджує систему електронної фіксації дій із затриманими особами

Поліція Житомирщини впроваджує систему електронної фіксації дій із затриманими особами

Сьогодні, 08:20

Працівники місць тимчасового тримання осіб ГУНП Житомирської області, викладачі Житомирського державного центру підготовки поліцейських та представник Експертного центру з прав людини взяли участь у семінарі-тренінгу щодо впровадження в діяльність системи Custody Records, що покликана захистити затриманих від неправомірних дій та убезпечити поліцейських від безпідставних звинувачень.

Про це повідомляється на сайті ГУНП у Житомирській області.

“За словами керівника сектору організаційного забезпечення діяльності місць тимчасового тримання осіб ГУНП Ольги Лабунської, підсистема ITT Custody Records, яка передбачає електронну фіксацію дій, що відбуваються із затриманими особами, нині працює в ізоляторах тимчасового тримання області та нині впроваджується у територіальних підрозділах поліції. Відтак поліцейські, які вже мають досвід роботи з електронною базою, обговорили практичні питання щодо її наповнення та функціонування, опрацювали алгоритми внесення відомостей стосовно осіб, які поміщаються ІТТ. На окремих аспектах правового забезпечення діяльності місць тимчасового тримання осіб зупинився керівник програми «Права людини в місцях несвободи» Експертного центру з прав людини Віктор Чупров”, – повідомляють у поліції.

  У Житомирі ФОПи вимагають дозволити їм працювати з дотриманням карантинних норм. ФОТО

Система Custody Records дозволяє забезпечити належне поводження із затриманими особами, захистити поліцейських від неправдивих обвинувачень та зменшити корупційні ризики. Комплексне функціонування цієї системи унеможливлює навмисне чи випадкове порушення поліцейськими процедури затримання громадян чи тримання їх у відділі поліції або ізоляторі тимчасового тримання.