На приміських маршрутах Житомира зросла вартість проїзду. ВІДЕО

На приміських маршрутах Житомира зросла вартість проїзду. ВІДЕО

На приміських маршрутах Житомира зросла вартість проїзду. ВІДЕО

Сьогодні, 09:30

На приміських маршрутах Житомира збільшилась вартість проїзду. На маршруті “Тартак – Житомир” власник підвищив ціну на 20 відсотків. Різні компанії по-різному піднімуть вартість, залежно від маршруту та завантаження.

Анатолій працює водієм автобусу на маршруті “Тартак – Житомир”. Кореспондентам Суспільного чоловік розповів, що робить один рейс за день. Він каже, що пасажирів повідомили заздалегідь і оголошення про здорожчання проїзду розмістили завчасно:

“Оголошення були ще десь 2 тижні тому. У мене вже тариф новий. До Кам’яного Броду зараз вартість – 70 гривень, а було на 9 гривень дешевше. Кому треба, той їде. Дорого дуже, то люди стараються менше їздити. За день ми робимо один рейс. Пасажирів за рейс близько 10. У людей немає грошей, тому їздять по можливості”.

Директор компанії “Довбиштранс” Володимир Поліковський розповів, що не лише нерентабельність рейсу вплинула на ціну:

“Збільшилась мінімальна заробітна плата на 20%, збільшилась вартість паливно-мастильних матеріалів, здорожчали запасні частини, подорожчали енергоносії. Ми порахували усі економічні показники і побачили те, що мусимо піднімати тариф. Зробили розрахунки і у нас вийшло, що потрібно збільшити тариф на 25-30%, але вирішили підняти на 20%. Це хоч трохи компенсує наші збитки”.

  У Житомирі під час пробігу «Забіг єдності. Поліція передає естафету» буде частково перекрито рух транспорту

За словами пасажира Миколи Карплюка, перевізники необгрунтовано підвищують вартість проїзду:

“Я не розумію… Люди плачуть, що немає чим платити, а вони все підвищують та підвищують. Це вже неможливо. Люди не їдуть нікуди, порожні автобуси ходять, 2 – 3 пасажири в автобусі”.

Інша пасажирка Лариса Пацер теж вважає здорожчання проїзду необґрунтованим:

Необгрунтовано піднімають ціну на проїзд, при цьому жодним чином не покращуть якість перевезення. Якби ж хоч трохи підняли пенсію, то можна було б і піднімати тарифи”.

Погоджується з думкою Лариси Пацер і пасажирка Тетяна:

“Можна зрозуміти, що у перевізників зростають витрати, але, на жаль, у людей не збільшуються доходи, щоб платити більше”.

Через тиждень, 10 лютого, здорожчає проїзд і на маршруті “Житомир – Висока Піч”. Водій Микола Старовойтов каже, що про це вже розмістили оголошення:

“Ми почепили оголошення. Подорожчання буде через тиждень. Поки люди просто питають, адекватно реагують. Зараз квиток коштує 22 – 24 гривні, наскільки подорожчає проїзд – невідомо”.

Ціни на перевезення пасажирів встановлюють перевізники. Керівництво автовокзалів вартість проїзду не регулює.


  У Житомирській області борг із виплати заробітної плати становить понад 16 млн грн