Житель Бердичева колекціонує цеглу. ВІДЕО

Житель Бердичева колекціонує цеглу. ВІДЕО

Житель Бердичева колекціонує цеглу. ВІДЕО

Сьогодні, 13:09

Збирач старожитностей Ігор Яцик з Бердичева захоплюється брікофілією або колекціонуванням цеглин. Чоловік вже має понад 50 екземплярів старовинної цегли з тавром у своїй колекції.

Ігор Яцик розповів Суспільному, що має кілька сотень екземплярів старожитностей, але особливо пишається колекцією старовинної цегли з тавром. Таких цеглин у нього більше пів сотні штук.

“Коли я в руках тримав першу цеглину, спочатку це мене не зацікавило, – каже колекціонер. – А коли побачив вдруге і помітив тавро, то зрозумів, що тримаю в руках сторічний раритет. По клейму можна визначити цегляний, кам’яний літопис нашого краю“.

Збирати цеглини колекціонер почав чотири роки тому. Каже, що найціннішою у його колекції є старовинна цегла Яна Савицького:

“Ян Савицький виготовляв її у селі Бейзимівка Чуднівського району. Ця старовинна цегла 1850–1880 років. На ній клеймо корони і його ініціали”.

Ігор Яцик зазначив, що колекціонування старовинної цегли не є простим заняттям:

“Знаходжу цеглини здебільшого в грубах. Після руйнування будівель залишається тільки груба. І там шукаю таку цеглу. Вона з розчином, який треба відчистити, потім потрібно побачити літери, помити, відшліфувати і виставити на стенд”.

За словами краєзнавця Анатолія Горобчука, ця колекція допомагає вивчати історію архітектури та цегельної промисловості Житомирщини:

  Шмыгаль поручил проверить обоснованность цен на газ для населения

Для нас у Бердичеві та на навколишніх землях така колекція – унікальна річ. Тішить, що з’явилася людина, яка займається таким напрямом колекціонування. На теренах України мало людей, які захоплюються саме цією справою. Для нас – це унікальна можливість дізнатися про нові сторінки історії”.

Колекцію цегли та інших старожитностей можуть безкоштовно оглянути усі бажаючі.