Степанов розповів, яким буде подальший карантин

Степанов розповів, яким буде подальший карантин

Степанов розповів, яким буде подальший карантин

Сьогодні, 12:25

На жорсткість обмежень буде впливати зростання понад 50% кількості госпіталізованих або 65% заповнених ліжок з киснем протягом 7 днів.

В Україні знову буде введений адаптивний карантин з оновленими показниками для різних зон. Про це в п’ятницю, 5 лютого, виступаючи у Верховній Раді розповів глава МОЗ Максим Степанов.

Так, посилювати обмеження будуть за наступними показниками: зростання понад 50% кількості госпіталізованих або 65% заповнених ліжок з киснем протягом тижня.

“У нас є чітке розуміння і стратегія на майбутнє, яка буде передбачати загальні протиепідемічні правила для країни. Крім них, залежно від зміни ситуації в конкретній області, будуть впроваджуватися локальні обмеження. Наприклад, якщо навантаження на медичну систему буде збільшуватися такими темпами, які можуть привести до колапсу, в такому випадку на території регіону буде вводитися “червоний” рівень епіднебезпеки, який передбачатиме жорсткі карантинні обмеження”, – сказав він.

“Наприклад, якщо 65% ліжок з киснем буде завантажено або буде зростання більш ніж 50% кількості госпіталізованих протягом семи днів – за таких умов комісія з ТЕБ та НС буде вводити жорсткі карантинні обмеження на території області до моменту стабілізації ситуації”, – додав міністр.

  МУЗІКА. Leonard Cohen & Sharon Robinson - Here It Is

За його словами, жорсткі карантинні обмеження вже показали результат.

“Головна мета на цьому етапі боротьби з пандемією досягнута – Україна перебуває на 34 місці в Європі за рівнем смертності. Це результат, в тому числі, карантинних заходів. Результат жорсткого карантину можна спостерігати вже зараз – кілька тижнів скорочується кількість хворих у порівнянні з кожним наступним тижнем, ця інформація підтверджується цифрами – в перший тиждень грудня було 89 тис. нових випадків, за минулий тиждень всього 27 тис. випадків”, – сказав він.

Наразі в Україні 66848 ліжок виділено для лікування пацієнтів з COVID-19, більш як 56 тисяч забезпечено киснем.