Як оформити та отримати “карантинну” допомогу на дітей підприємцям, які втратили роботу

Як оформити та отримати "карантинну" допомогу на дітей підприємцям, які втратили роботу

Як оформити та отримати “карантинну” допомогу на дітей підприємцям, які втратили роботу

1 травня 2020

Кабінет Міністрів вирішив ввести грошову допомогу на дітей фізичних осіб-підприємців та людям, які втратили роботу та зареєструвались у центрі зайнятості як безробітні, під час карантину. Розмір допомоги – прожитковий мінімум, встановлений для дитини певного віку.

Оформити допомогу можна на сайті Мінсоцполітики.

На період карантину та один місяць після його скасування буде виплачуватись допомога по догляду за дітьми одному з батьків, який є фізичною особою-підприємцем.

Допомогу можна отримати, якщо:

ФОП вибрав спрощену систему оподаткування;
Перебуває у першій та другій групі платників єдиного податку (не має найманих працівників);

Заплатив єдиний внесок на загальнообов’язкове соцстрахування за весь 2019 рік або за всі місяці 2019 року після реєстрації.

Виплату надаватимуть на кожну дитину, що не досягнула 10-річного віку. Розмір допомоги – прожитковий мінімум, встановлений для дітей відповідних вікових груп станом на 1 січня 2020 року.

Допомога безробітним

В уряді також змінили підхід до розрахунку сукупного доходу сім’ї при визначенні права на державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям для осіб, які під час карантину стали безробітними. Відтепер до доходу не буде враховуватись отримана заробітна плата, а лише допомога по безробіттю.

  Завершено тендер на капітальний ремонт ігрових майданчиків

Середньомісячний розмір допомоги для малозабезпеченої сім’ї, в якій виховуються неповнолітні діти, становитиме від 2 тисяч 800 до 3 тисяч 20 гривень.

Близько 100 тисяч громадян отримають таку підтримку.

Як саме можна оформити допомогу на дитину в умовах карантину

Міністерка соціальної політики Марина Лазебна в ефірі ТСН повідомила, що для отримання допомоги ФОП повинен на сайті Мінсоцполітики заповнити форму за допомогою електронного цифрового підпису.

Треба заповнити форму і додати певні документи.

– свідоцтво про народження усіх дітей віком до 10 років;

– довідки з ПФУ про сплату ЄСВ.

Важливо! Згідно із Законом про Держбюджет на 2020 рік (стаття 7) з 1 січня 2020 року для дітей віком до 6 років прожитковий мінімум становить 1 779 гривень, а для дітей віком від 6 до 18 років – 2 218 гривень.

В уряді підрахували, що за такою допомогою можуть звернутись 285 тисяч людей. Виплати здійснюватимуть з Фонду боротьби проти коронавірусу.

Як оформити та отримати "карантинну" допомогу на дітей підприємцям, які втратили роботу