5 лютого 2021 – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

5 лютого 2021 - яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

5 лютого 2021 – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

Сьогодні, 07:34

5 лютого – 36-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 329 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 23 січня Юліанського календаря.

Яке свято 5 лютого 2021:

Цього дня у світі відзначаються День ерудита, День прикрашання планів на майбутнє, Всесвітній день читання вголос, Всесвітній день «Нутелли», День катастрофи.

У США – День червоного одягу, День шоколадного фондю, День метеоролога, День метелика-монарх, День роботи в голому вигляді, День душа з другом, День жувальної гумки, День «Подаруйте дітям посмішку», в Таїланді – свято квітів, у Бурунді – День єдності, в Данії – День народження кронпринцеси Мері, у Пакистані – День солідарності з Кашміром, у Сан-Марино – День звільнення від окупації, у Фінляндії – День Рунеберга.

Пам’ятні дати 5 лютого, річниці та події:

У 1778 році Південна Кароліна першою зі штатів ратифікувала «Статті Конфедерації і вічного союзу» – перший конституційний документ США.

  У Житомирському районі через мокру дорогу автівка з'їхала у кювет та перекинулась. ФОТО

5 лютого 1783 року в італійській Калабрії почався сильний землетрус, що тривав 2 місяці. Потужні підземні поштовхи та цунамі, що слідували один за іншим, перетворили на руїни місто Реджо-ді-Калабрія та ще 180 населених пунктів. Усього постраждали понад 380 поселень. Жертвами стихії стали близько 60 тисяч людей, ще понад 10 тисяч життів забрали епідемії, викликані наслідками найтривалішого в історії землетрусу.

У 1916 році в Цюріху відкрилося «Кабаре Вольтер» – місце народження дадаїзму, авангардистської течії в літературі, образотворчому мистецтві, театрі і кіно. Теоретики мистецтва вважають, що з дадаїзму бере свій початок постмодернізм.

У 1919 році запрацювала перша в Європі регулярна авіалінія – Берлін-Веймар.

У 1952 році в Нью-Йорку був встановлений перший у світі світлофор для пішоходів.

У 1958 році над островом Тайбі, що біля узбережжя американського штату Джорджія, зіткнулися бомбардувальник B-47 і винищувач F-86, у результаті чого відбулося скидання бомбардувальником в океан водневої бомби Mark 15. Наступні за цим пошуки бомби успіхом не увінчалися. Знайдена вона була аж у 2004 році, проте підняти бомбу поки не вдалося. За офіційним звітом ВПС США, вона не становить серйозної загрози, адже бойова капсула в ній була замінена на навчальну. Однак лист помічника міністра оборони США до Конгресу, написаний у 1966 році і розсекречений у 1994, включає дані про те, що бомба містила повністю зібрану боєголовку з плутонієм.

  МУЗІКА. Воплі Відоплясова - Несе Галя. ВІДЕО

Яке сьогодні церковне свято:

Православна церква 5 лютого вшановує пам’ять Климента Анкірського і Агафангела. У народі день назвали Агафій півхлібник.

Що сьогодні не можна робити:

Не можна відмовляти в допомозі бідним і знедоленим, також не можна голосно лаятися – втратите голос. Не можна, щоб у будинку було брудно, – краще провести генеральне прибирання.

Прикмети на 5 лютого:

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– сніг лежить товстим шаром – рік буде хлібним;

– мороз і сонце-серпень буде спекотним;

– кричать синиці – скоро прийдуть сильні морози.

5 лютого іменини:

Іменини у Геннадія, Климента, Феоктиста, Івана, Володимира і Катерини.

Джерело статті: УНІАН