9 лютого 2021 – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

9 лютого 2021 - яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

9 лютого 2021 – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

Сьогодні, 07:25

9 лютого – 40-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 325 днів. У XX і XXI століттях цей день відповідає 27 січня Юліанського календаря.

Яке свято 9 лютого 2021:

Цього дня у світі відзначаються День народження стриптизу, Міжнародний день стоматолога, День народження волейболу, Міжнародний день піци, Міжнародний день безпечного Інтернету.

У США – День бублика, День читання у ванній, День формування здорових звичок, День позаземної культури, в Індії – День шоколаду, в Канаді – День продовольчої свободи, у Катарі – День спорту.

Пам’ятні дати 9 лютого, річниці та події:

9 лютого 1893 року в паризькому кабаре «Мулен Руж» народився стриптиз. Весь одяг під час танцю перед публікою скинула з себе танцівниця Мона. За непристойну поведінку дівчину заарештували й оштрафували на 100 франків, що викликало протест і заворушення в столиці Франції. Відтоді цю дату прийнято вважати Днем народження стриптизу. Хоча, прабатьком стриптизу можна вважати танець «канкан», що з’явився у Франції на півстоліття раніше. У наш час стриптиз став явищем, цілком прийнятним суспільством. Понад те, еротичні танці стали невід’ємною частиною масової культури. Стриптизерки вважаються такими ж звичайними працівницями, як, наприклад, медсестра або продавець. Вони платять податки, ростять дітей. Для багатьох дівчат виступ – лише старт у кар’єрі, ніяк незв’язаної з демонстрацією тіла.

  МУЗІКА. Іво Бобул - Осінь (Душі не все одно)

Ще 9 лютого – День народження волейболу. У 1895 року в місті Холіоке американського штату Массачусетс у спортзалі Асоціації молодих християн Керівник YMCA (молодіжної християнської організації) з фізпідготовки Вільям Морган провів перший у світі матч нової гри в м’яч. Морган вирішив змішати елементи баскетболу, бейсболу та гандболу. Він запозичив сітку з тенісу і встановив її на висоті приблизно 196 см від підлоги, так, щоб вона була вище від голови людини середнього на ті часи зросту. Суть гри полягала в тому, щоб перекидати м’яч над сіткою. Кількість учасників перший час була не обмежена. Саму ж гру охрестили «mintonette». Оскільки основна ідея гри полягала в тому, щоб ударяти руками по м’ячу, змушуючи його перелітати через сітку, професор Альфред Хальстед запропонував перейменувати «мінтонет» на «волейбол», що в перекладі означає «Літаючий м’яч». У 1897 році фахівцями було дано короткий звіт про волейбол і правила гри, який був включено до офіційного довідника атлетичної ліги Асоціації молодих християн. У 1900 році волейбол вийшов за межі США і почав швидко поширюватися в інших країнах світу.

  Поліція Житомирщини впроваджує систему електронної фіксації дій із затриманими особами

9 лютого 1948 року в Токіо був заснований Всесвітній центр айкідо – потужної зброї самозахисту. Творець системи Уесібой Моріхеєм зібрав у нього найкраще з традиційного бойового мистецтва. Використовується айкідо під час підготовки спецпідрозділів і поліції. У 1975 році була заснована Міжнародна федерація айкідо. Ініціаторами її створення були європейські організації. У 1984 році Міжнародна федерація фйкідо вступила до Світової асоціації міжнародних спортивних федерацій.

У 1963 році відбувся перший політ вузькофюзеляжного середньомагістрального пасажирського літака Boeing 727. З 60-х по 80-ті роки Boeing 727 був одним із найпопулярніших авіалайнерів у світі.

Яке сьогодні церковне свято:

Православна церква 9 лютого вшановує пам’ять Іоанна Златоуста, архієпископа Константинопольського. Йому моляться про допомогу в духовному розвитку, пошуку себе і добробут в сімейних стосунках. Іоанн Златоуст – захищає людей, які перебувають у розпачі.

Що сьогодні не можна робити:

Бажано уникати порізів, опіків і травм. Краще не робити покупки, дарувати подарунки й мити голову.

Прикмети на 9 лютого:

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

  Скільки боргують зарплати жителям Житомирської області

– місяць білий – до холоду, червоний – до вітру;

– хмари проти вітру пливуть – до снігу.

9 лютого іменини:

Іменини у Іоанна, Петра, Дмитра та Івана.