Киянин незаконно володів землею під Житомиром з 2007 року

Киянин незаконно володів землею під Житомиром з 2007 року

Киянин незаконно володів землею під Житомиром з 2007 року

Сьогодні, 11:48

Житомирський районний суд, визнавши позовні вимоги прокурора обґрунтованими, ухвалив рішення про незаконність розпоряджень Житомирської райдержадміністрації та їх скасування, а також визнання недійсним договору оренди 1,4 га землі лісового фонду.

Йдеться про те, що у листопаді 2007 року Житомирською райдержадміністрацією надано жителю міста Києва дозвіл на розроблення технічної документації зі встановлення зовнішніх меж земельної ділянки площею 1,4 га в натурі на території Туровецької сільської ради та затверджено цю документацію.

У подальшому органом місцевої влади укладено договір оренди про надання киянину зазначеної ділянки під прибережну захисну смугу для культурно-оздоровчих та рекреаційних цілей.

Однак прокурорами встановлено, що рішення та договір не відповідають вимогам земельного і лісового законодавства, оскільки понад 1 га лісу передано у користування приватній особі фактично зі зміною цільового призначення, без отримання висновків органів державної влади та ще й із перевищенням головою райдержадміністрації своїх повноважень.

З метою захисту інтересів держави, прокуратурою області у березні 2016 року заявлено позов про визнання незаконним і скасування розпоряджень, а договору – недійсним.

  У Бердичеві п'яний водій протаранив магазин. ФОТО

Справа розглядалася судами різних інстанцій. Верховним судом для нового розгляду була скерована до Житомирського районного суду, яким і прийнято законне рішення.