Розмитнення “євроблях”: Зеленський каже про “розумний компроміс”

Розмитнення "євроблях": Зеленський каже про "розумний компроміс"

Розмитнення “євроблях”: Зеленський каже про “розумний компроміс”

Сьогодні, 09:16

Законопроект про пільгове розмитнення автомобілів з європейською реєстрацією допоможе захистити власників недорогих авто та екологію, вважає Володимир Зеленський.

Президент України Володимир Зеленський вважає “розумним компромісом” ухвалені Верховною Радою у четвер, 18 лютого, в першому читанні зміни до Податкового та Митного кодексів щодо пільгового митного оформлення автомобілів з європейською реєстрацією.

“Цей законопроект є розумним компромісом, який, з одного боку, допоможе захистити власників уже ввезених недорогих автомобілів, а з іншого – захистить нашу екологію від шкідливих викидів, але головне – дасть змогу нарешті провести державну реєстрацію цих авто й забезпечити необхідну безпеку всіх учасників дорожнього руху”, – зазначив Зеленський, йдеться у повідомленні на сайті президента України.

Прийняті парламентом за основу законопроекти передбачають пільгову ставку розмитнення автомобілів, які в’їхали на територію України до кінця 2020 року, на рівні не вище 1 тисячі євро. На пільгове оформлення дається 180 днів з моменту набуття чинності законами.

  У Бердичеві п’яна мати кілька днів тримала сина у квартирі без їжі

“Формула розмитнення не залежить від вартості машини, до уваги береться її вік, об’єм та тип двигуна. Базова ставка коливатиметься від нуля до 150 євро. А для двох третин випадків вартість розмитнення не перевищуватиме 1 тисячу євро”, – зазначив міністр інфраструктури Владислав Криклій. Сума акцизного податку має визначатися за ставкою, яка залежить від віку транспортного засобу, об’єму двигуна і типу пального.

Під дію законів підпадатимуть усі авто з європейською реєстрацією, що вироблені після 1995 року, відповідають екологічним стандартам не нижче “Євро-2”. Може бути розмитнений один автомобіль однієї категорії на одну людину. При цьому пільгові правила не поширюватимуться на автомобілі походженням з країни-агресора або тимчасово окупованих територій.

За оцінкою ініціаторів законопроекту, цим механізмом розмитнення зможуть скористатися понад 500 тисяч автовласників.