Історик, журналіст, чоловік, батько. Житомирянинові Віктору Радчуку сьогодні 60 років!

Історик, журналіст, чоловік, батько. Житомирянинові Віктору Радчуку сьогодні 60 років!

Історик, журналіст, чоловік, батько. Житомирянинові Віктору Радчуку сьогодні 60 років!

Сьогодні, 10:42

Життя, сповнене пригод та викликів. Людина, якій ніколи не сидиться на місці. Людина, людські якості та дружбу з якою – шанують та бережуть! Саме сьогодні, 3 березня 2021 року, шістдесят років тому у поліській глибинці (в селіКатеринівкаЄмільчинського району) в родині агронома і сільської вчительки початкової школи народився Віктор Степанович Радчук.

Історія формування особистості та діяльності Віктора є віддзеркаленням морально-етичного вчення невловимого українського філософа Григорія Сковороди, зміст якого тісно пов’язаний із природнім життям українського села. Це прості і доступні для застосування ідеї: про «істинних» людей, які дбають насамперед про внутрішнє багатство, про «сродний труд», який наповнює життя сенсом і корисною діяльністю. Саме так і досі живуть в українському селі, саме такі цінності прищепили своїм прикладом батьки нашому ювіляру. А ще любов докниги і науки, невгамовне прагнення пізнання, допитливість і непідробний інтерес до кожної людини стали невід’ємними складовими його особистості.

  Хто винен у провалі вакцинації: Зеленський чи Сухомлин?

Навчання в Київському Державному педагогічному університеті ім. М. Драгоманова виявило ще низку талантів цієї непересічної особистості і як науковця, і як незмінного лідера студентської волейбольної команди, і як командира студентського будівельного загону, і як учасника оркестру народних інструментів.

Близько десяти років свого життя Віктор Степанович вчителював у різних школах Житомирщини, і його щире захоплення історією, глибоке знання предмету, небайдужість до учнів і демократичний стиль викладання -викликали повагу і захоплення і школярів, і батьків, і колег. Про його уроки, дотепи, походи історичними місцями краю складали легенди. А гра у народному драматичному театрі, який функціонував при Житомирському автошляховому технікумі, зробила його кумиром студентів.

В непростий час становлення молодої української держави, Віктор Степанович не міг залишатися осторонь державотворчих процесів. Тож як активний громадянин і прихильник незалежності України наприкінці 1990-х змінив сферу своєї діяльності – і став журналістом.

Стиль пана Віктора вирізняється відповідальністю за кожне написане слово, точністю фактажу, небайдужістю до суспільних проблем сьогодення, а чесність і компетентність, – якості, які він у журналістику прихопив із попередньої професії.

  За минулу добу на Житомирщині зареєстрували 616 нових хворих на Covid та 8 осіб померли

Паралельно із журналістською діяльністю Віктор Степанович був організатором і учасником низки успішних і виборчих кампаній. Феноменальна пам’ять цієї людини зберігає спогади про незліченну кількість людей, з якими зводила доля і професія, ситуацій, місць, в яких довелося побувати впродовж життя.

Головний здобуток довгих років праці – пошана людей і задоволення від улюбленої справи життя, які і є найбільшими нагородами.А ще це дуже порядна, добра і щедра людина: Віктор Степанович завжди прийде на допомогу. Вражає його вміння уникати конфліктів і поважати позицію іншої людини.

Донедавна формулою успішного життя людини були три речі: чоловік за своє життя мав побудувати будинок, посадити садок і виростити сина. І за цими критеріями у нашого героя все в порядку: і будинок звів, і садок доглянутий, а сином і 34-річним шлюбомможна пишатися.

60 років – той вік, який покликаний надихати на передачу життєвого досвіду, а тому хочеться побажати ювіляру, щоб невичерпним було джерело енергії добра, яке є сутністю цієї Людини.

Історик, журналіст, чоловік, батько. Житомирянинові Віктору Радчуку сьогодні 60 років!