На підході жорсткий локдаун. За яких умов вся Україна стане “червоною зоною”

На підході жорсткий локдаун. За яких умов вся Україна стане "червоною зоною"

На підході жорсткий локдаун. За яких умов вся Україна стане “червоною зоною”

Сьогодні, 13:32

Локдаун в Україні можуть ввести вже втретє. Наразі в країні розпочалася третя хвиля коронавірусу.

Про це на прес-конференції повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Третя хвиля коронавірусу

Шмигаль констатував, що в Україні розпочалася третя хвиля пандемії коронавірусу.

На жаль, треба констатувати, що почалась третя хвиля епідемії в Україні. Треба бути свідомими – розпочалася третя хвиля пандемії коронавірусу в Україні”, – заявив він.

“Червону зону” карантину можуть розширити: хто під загрозою

Наразі Україна протистоїть коронавірусу, запровадивши адаптивний карантин. Україну поділено на зони, відповідно до епідситуації у регіоні.

Так, “червоний рівень” з найжорсткішими обмеженнями запроваджено в Івано-Франківській, Чернівецькій та Житомирській областях. Разом з тим, “червона зона” може бути розширена – “на підході” Вінницька, Закарпатська та Тернопільська області.

“Це означає що на підході може бути жорсткий локдаун. Якщо більша частина областей буде в “червоній зоні” – скоріш за все прийдеться вертатися до тої моделі локдауну, який Україна вже проходила”, – зазначив Шмигаль, додавши, що знову вводити обмеження йому не хотілося б.

  Статистика захворюваності на коронавірус в Житомирській області за добу

Вакцинація займе два роки

Шмигаль зазначив, що процес вакцинації у всьому світі займе щонайменше два роки, протягом яких залишатимуться масковий режим, дистанція та миття рук залишаються.

“Треба не тішити себе ілюзіями, що вакцина все врятує, – наголосив він.

Чи буде новий локдаун: Шмигаль назвав умову

“Вакцина – це світло в кінці тунелю, але це історія двох років. Ми постараємося ефективно управляти адаптивним карантином, але якщо ми бачимо, що більше 65% ліжок в кожній області зайняті – в нас не буде виходу, і ми будемо йти так, як всі європейські країни. Ми будемо попереджати наперед, ми не будемо це раптово робити”, – пояснив Шмигаль.