Вчені назвали місця з найменшим ризиком підчепити коронавірус

Вчені назвали місця з найменшим ризиком підчепити коронавірус

Вчені назвали місця з найменшим ризиком підчепити коронавірус

Сьогодні, 15:28

Вчені провели ряд досліджень, аби визначити громадські місця, в яких у людини найбільше і найменше шансів заразитися коронавірусом. Науковці також назвали ризики, які збільшують чи зменшують імовірність інфікування.

Про це пише dw.com

Якщо ви опинитесь в одному приміщенні з інфікованою людиною, вірогідність зараження залежить від кількох факторів. В першу чергу це наявність масок і заповненість.

Зазначимо, що у дослідженні вчені Берлінського технічного університету (Technische Universität Berlin) враховували, що всі люди в приміщенні будуть дотримуватися соціальної дистанції, правил гігієни, а саме приміщення добре провітрюватиметься.

Наприклад, якщо театральний зал або музей буде заповнений лише на 30%, а всі глядачі сидітимуть у масках, ризик заразитися коронавірусом удвічі менший, ніж під час походу в супермаркет. Похід в театр за таких умов вважається навіть більш безпечним, ніж візит до перукаря.

До місць з найвищим ризиком зараження належать:

середня школа (за умови, що учні будуть без масок, а класи будуть повними),

  На Житомирщині поліція розслідує травмування дівчини на залізничних коліях

офіси зі співробітниками без масок,

фітнес-клуби з відвідувачами в масках.

За одиницю підрахунку ризиків взяли індекс репродукції (R). Якщо інфікована людина перебуває в приміщенні й може заразити максимум одну людину, R дорівнюватиме одиниці. Якщо ймовірність зараження дуже низька, то індекс репродукції становить менше одиниці.

Умови, за яких R більше одиниці, можна вважати сприятливими для поширення коронавірусу. Це ресторани, фітнес-клуби, басейни, школи та офіси на кількох людей. Причому неважливо, заповнені вони наполовину чи менше, чи є маски на відвідувачах чи ні.

Вчені назвали місця з найменшим ризиком підчепити коронавірус