В Україні починають перевіряти сімейних лікарів

В Україні починають перевіряти сімейних лікарів

В Україні починають перевіряти сімейних лікарів

Сьогодні, 14:57

НСЗУ проводитиме моніторинг діяльності медиків як цифровими інструментами, так і виїздом на місце.

Нацслужба здоров’я починає перевіряти сімейних лікарів. Про це заявив глава НСЗУ Андрій Віленський в інтерв’ю LIGA.Life в середу, 10 березня.

“Період адаптації до нових правил гри для сімейної медицини завершується”, – сказав Віленський.

Він нагадав, що служба є стороною договору на стороні пацієнта. Тепер НСЗУ починає проводити активний моніторинг як цифровими інструментами (через аналіз статистики і моделі поведінки), так і виїздом на місце. За словами Віленського, є лікарі, які “дотримуються всіх правил і надають усі послуги за договором”. Але є і ті, які отримали “підвищену втричі зарплату, але обсяг послуг, ставлення до пацієнта не змінилося”.

“Перші організовані візити були іноді шоком для закладів, вони були здивовані, що все видно. Коли ми приїжджаємо, а безбар’єрного входу для пацієнтів немає. Він повинен бачити всю інформацію на видному місці, щоб зрозуміти, який графік роботи медустанови, а цього немає. Медична допомога не надається безперервно, а годину на день, тому що лікар так вирішив. І ми не говоримо зараз про медичні віча, поки – про організаційні”, – додав глава НСЗУ.

  За минулу добу рятувальники Житомирщини продезінфікували шість об’єктів різного призначення

При цьому у служби – обмежені інструменти впливу на медустанови. Жорсткий інструмент – припинення виплат і розірвання договору, але в Києві це зробити легше, у людей залишиться вибір піти в інше місце, а якщо це село, там часто альтернативи немає.

“Тому є інші інструменти, зафіксовані в договорі: план виявлення і усунення недоліків, штрафні санкції, якщо недоліки не усунені. Це копітка робота, але ми готові. І готові публікувати цю інформацію, щоб люди були в курсі того, що відбувається”, – резюмував Віленський.