Степанов пояснив, чому зірвано темпи вакцинації

Степанов пояснив, чому зірвано темпи вакцинації

Степанов пояснив, чому зірвано темпи вакцинації

Сьогодні, 07:49

Ще наприкінці минулого тижня в країні повинні були робити по десять тисяч щеплень за добу, проте до цих пір це число не досягло і п’яти.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що за прискорення вакцинації в країні відповідає влада в регіонах. Також він назвав терміни, коли в Україні будуть робити по 10 тисяч щеплень за добу. Про це Степанов у середу, 10 березня, сказав у бесіді з журналістами, повідомляє Укрінформ.

“Ми провели селектор із главами ОДА, тому що це їхня відповідальність, координаторами є директори департаментів охорони здоров’я. Їм поставлено завдання, щоб вони не просто вийшли на ті цифри, про які ми говорили, а надолужили ту кількість, яку не зробили… Я думаю, за цей тиждень ми повинні вийти на ці цифри”, – сказав Степанов.

Він нагадав, що робити до 10 тисяч щеплень за добу планувалося ще наприкінці минулого тижня, зокрема повинні були вийти на цю цифру в п’ятницю, 5 березня.

  У Житомирі по вулиці Чуднівській на під'їздах до пішохідних переходів встановлять світловідбивачі. ФОТО

За словами Степанова, було зрозуміло, що такої кількості вакцинацій не буде проведено в наступних три вихідних.

Серед причин, які завадили вийти на рівень 10 тисяч на добу, міністр назвав те, що в деяких регіонах ще не повністю запустили мобільні бригади, які вже сформовані і пройшли навчання, у деяких – з різних причин мобільна бригада відпрацювала лише один медзаклад.

У цілому, за його словами, мінімальна кількість вакцинацій, яку за добу повинна зробити одна мобільна бригада, становить 80. МОЗ планує провести перший етап вакцинації виключно мобільними бригадами.

При цьому до 22 березня заплановано вийти на щеплення 250 тис. осіб.