У НАН розповіли про третю хвилю COVID

У НАН розповіли про третю хвилю COVID

У НАН розповіли про третю хвилю COVID

Сьогодні, 08:29

Найближчими місяцями добовий приріст заражених в Україні може досягти позначки у 40 тисяч, а число смертей – у тисячу.

Нова хвиля коронавірусу, яка почалася в Україні, буде значно вищою і стрімкішою, ніж осіння, і може стати національною катастрофою. Про це заявив лікар і вчений, співробітник Інституту біохімії НАН України Володимир Галицький, повідомляється в середу, 10 березня на сайті установи.

Так, за прогнозом Галицького, весняна хвиля захворюваності триватиме до середини травня, а її пік може припасти на початок квітня. При цьому щоденна кількість нових підтверджених випадків коронавірусу може досягти позначки у 40 тисяч, а число смертей – у тисячу.

“Інтенсивне проведення щеплень могло б перешкодити стрімкому розвитку епідемії в Україні. Щоб зірвати весняну хвилю захворюваності, на цей момент слід було б вакцинувати вже близько 50-70% населення, проте темпи вакцинації у нас, на жаль, дуже невисокі”, – зазначив Галицький.

Він виступив за введення в Україні строгих протиепідемічних заходів – аж до суворого карантину і зупинки роботи громадського транспорту.

  У центрі Житомира велосипедист в'їхав у Мерседес. ФОТО

Також Галицький радить громадянам не їздити у громадському транспорті, не відвідувати масові заходи, спортзали, розважальні центри і заклади харчування, уникати всіх необов’язкових контактів і носити респіратори зі ступенем захисту FFP3 та захисні окуляри. За можливості – вакцинуватися.