Меблева фурнітура – основа міцності та надійності конструкцій

Меблева фурнітура - основа міцності та надійності конструкцій

Меблева фурнітура – основа міцності та надійності конструкцій

Сьогодні, 15:44

Меблями називають вид рухомого майна, призначений для зберігання різних предметів та людського комфорту. Зазвичай це певні конструкції з дерева, металу, скла, які складаються з декількох елементів. Об’єднати усі частини в єдиний предмет здатні спеціальні кріплення, а в якості допоміжних деталей використовується меблева фурнітура. Від неї напряму залежить надійність, функціональність та міцність конструкції, а також зручність її експлуатації.

Що належить до категорії меблевої фурнітури

Спеціалісти з виготовлення меблів фурнітурою називають дуже велику категорію елементів, до якої належать кріплення, шарніри, ручки, завіси, стяжки, замки тощо. На Bulat-Metal ви можете побачити основні різновиди цих виробів. Обираючи фурнітуру, слід віддавати перевагу високоякісним деталям. Якщо ж зекономити на механізмах, петлях, стяжках та ущільнювачах, вже дуже швидко ви помітите, як меблі почали перекошуватися, збільшилася відстань між різними частинами, стало складним відкривати ящики тощо.

Чим характеризується сучасна меблева фурнітура

Меблева фурнітура виконує одразу дві задачі — декоративну та функціональну. Фахівці виділяють два види подібних виробів:

  • лицеві;
  • кріпильні.
  За минулу добу на Житомирщині зареєстровано 4 летальні випадки від коронавірусної інфекції

До першої групи відносять гачки, ручки, замки та інші зовнішні елементи. Вони не впливають на саму конструкцію меблів, але прикрашають їх та роблять більш зручними у використанні. Лицева фурнітура впливає на візуальне сприйняття столів, тумб, шаф в інтер’єрі. За нею необхідно регулярно доглядати: витирати пил, натирати до блиску, перевіряти цілісність захисного покриття. Зазвичай подібні вироби виготовляють з металу, пластику, дерева. Зовнішній вигляд лицевої фурнітури залежить від особливостей форми та дизайну меблів.

Кріпильні елементи є невід’ємними частинами меблевих конструкцій. І це не тільки гвинти, саморізи, шурупи та інші металеві вироби. Різноманіття кріпильної фурнітури здатне вразити. Ця категорія містить у собі підйомні та висувні механізми, ущільнювачі, стяжки, навіси, петлі. Якщо звичайні кріпильні елементи забезпечують монолітність конструкції, то фурнітура необхідна для рухливих частин меблів. Вона дуже активно експлуатується, тому її необхідно регулярно змащувати, перевіряти цілісність, плавність у роботі. Щоб меблі прослужили якомога довше, слід використовувати надійну та зносостійку кріпильну фурнітуру.

Де використовується меблева фурнітура

Як ми вже з’ясували, меблева фурнітура є важливою частиною дерев’яних, металевих та пластикових конструкцій. Але вона використовується не у всіх предметах. Наприклад, звичайний стіл чи стілець можуть бути виготовлені взагалі без фурнітури, лише за допомогою кріпильних елементів: шурупів чи болтів з гайками. Але якщо додати висувний ящик, з’явиться потреба у ручці та спеціальному механізмі. Чим складніші меблі, тим більшої кількості елементів вони вимагають.

  Харчування може впливати на смертність від коронавірусу – вчені

Зазвичай люди згадують про важливість фурнітури, коли вона виходить з ладу: відвалюються дверцята чи перестає працювати замок на шафі. Збираючи меблі або виконуючи їхній ремонт, використовуйте якісні кріпильні та лицеві деталі. Це суттєво подовжить термін експлуатації та забезпечить комфорт під час використання шафи, тумби, дивани тощо.