Жителі Житомирської ОТГ можуть скористатися безкоштовною послугою «Соціальне авто»

Жителі Житомирської ОТГ можуть скористатися безкоштовною послугою «Соціальне авто»

Жителі Житомирської ОТГ можуть скористатися безкоштовною послугою «Соціальне авто»

Сьогодні, 10:33

Мешканці житомирської громади можуть скористатися безкоштовною послугою «Соціальне авто» із виклику автомобіля для поїздок до лікувальних установ та органів влади.

За інформацією департаменту соціальної політики міської ради, у Житомирській міській територіальній громаді нараховується близько 4 тисяч осіб з інвалідністю, більше 500 людей пересуваються за допомогою візка «Послугу запровадили у 2014 році, – ділиться Вікторія Краснопір, директорка департаменту соціальної політики міської ради. – А нещодавно додатково було придбано ще два спеціально обладнані автомобілі. 13 січня рішенням виконавчого комітету їх було передано на баланс Житомирського міського територіального центру соціального обслуговування та Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю міської ради. Це дозволило розширити перелік осіб, яким може бути надана послуга».

Транспортна послуга «Соціальне авто» надається на безоплатній основі особам, які зареєстровані або проживають в Житомирській міській територіальній громаді, для здійснення поїздок до місця призначення та/або у зворотному напрямку на підставі документів, що підтверджують право на отримання послуги
Право на отримання транспортної послуги «Соціальне авто» мають:

  Рятувальники двічі за добу виїжджали гасити пожежі у смт Народичі та селі Бердичівського району. ФОТО

особи з інвалідністю 1 та 2 груп у зв’язку із захворюваннями опорно-рухового апарату, які пересуваються за допомогою інвалідного візка;
особи з інвалідністю по зору 1 групи.

діти з інвалідністю, які мають знижену рухову активність у зв’язку із захворюванням опорно-рухового апарату або спектр порушень психічного розвитку, що значно ускладнює пересування громадським транспортом.

як виняток, послугу може бути надано іншим маломобільним громадянам та/або особам з інвалідністю, які тимчасово нездатні до самостійного пересування
діти з інвалідністю, які отримують реабілітаційні послуги у Центрі комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю, забезпечуються транспортною послугою «Соціальне авто» (в разі потреби) в обсязі, визначеному індивідуальним планом реабілітації та відповідним графіком надання послуг.

Житомирський міський територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Житомирської міської ради може, як виняток, надавати транспортні послуги дітям з інвалідністю у зв’язку із захворюваннями опорно-рухового апарату, які пересуваються за допомогою інвалідного візка, за узгодженням з Центром комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Житомирської міської ради.

Для поїздок до лікувальних, лікувально-профілактичних, реабілітаційних, протезно-ортопедичних закладів, а також до закладів, що надають соціальні послуги, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування різних рівнів, суду в межах Житомирської міської об’єднаної територіальної громади. Послугами «соціального авто» можна скористатися не більше 5 разів у місяць. А для вирішення соціально-побутових питань – не більше 2 разів у місяць.

  В яких умовах приймають хворих на коронавірус в лікарнях Житомирської області. ФОТО

Замовити послугу можна щоденно (з 8.30 год до 17.00 год), крім вихідних та святкових днів, зателефонувавши не менш ніж за добу до запланованої поїздки, до Житомирського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Житомирської міської ради (тел. (0412) 36-02-24) та до Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Житомирської міської ради ((0412) 55-60-45).