Житомиряни рятують травмованого собаку, якого підібрали на вулиці. ВІДЕО

Житомиряни рятують травмованого собаку, якого підібрали на вулиці. ВІДЕО

Житомиряни рятують травмованого собаку, якого підібрали на вулиці. ВІДЕО

Сьогодні, 16:03

Житомирянка Олена Станішевська разом зі своїм чоловіком підібрала на вулиці покаліченого собаку і намагається врятувати його. За словами жінки, собаку, вочевидь, збив автомобіль: у тварини пошкоджені задні лапи. Зараз він перебуває на реабілітації у ветеринарній клініці. Тиждень тому, після операції, з’явився шанс на те, що собака повністю одужає і зможе ходити. Але для цього потрібна довготривала реабілітація.

Житомирянка Олена Станішевська розповіла кореспондентам Суспільного, що фотографію покаліченого собаки побачила у соцмережах. Разом із чоловіком вирішила врятувати тварину. Собаку згодом назвали Лагуна, забрали з вулиці і завезли у ветеринарну клініку.

Житомирянин Євген каже, що коли побачив Лагуну, вона вела себе дуже спокійно:

“Лагуна лежала на землі, їй вже хтось підклав ганчір’я. На місці був ще один чоловік, який намагався собаку заспокоїти. В нього це виходило. Лагуна відчувала, що їй хочуть допомогти”.

Волонтерка Олена Станішевська додала:

“Лагуна – вулична, ще зовсім молода собака, соціалізована, в неї є кліпса. Не проявляла жодної агресії, була спокійна. І, враховуючи скільки різних маніпуляцій вона пережила, жодного разу не гавкнула, лише пищала від болю. Переді мною постало питання: усипити її і не мучити, чи дати шанс на життя. Але просто зрадити її я не могла”.

  Як роботодавець може зменшити ризик інфікуватись COVID-19 для працівників

Спочатку собаку відвезли у ветеринарну лікарню Житомира. Лагуні зробили рентген, який показав, що у неї вибитий суглоб. А коли з’ясувалося, що їй потрібно робити додаткове обстеження, знайшли клініку під Києвом. Олена Станішевська каже, що вже потрібно собаку звідти забирати:

“Вони зробили все, що могли у тій клініці. Чекаємо наступної реабілітації, сподіваємося, Лагуну поставлять на лапки. Ще тиждень тому надії було набагато менше”.

На Лагуну чекає довготривала реабілітація. Олена Станішевська каже, що добре, що люди допомагають:

“Хто 1000 гривень кине, хто 500, а хто 3 гривні. Навіть такі суми для нас важливі. Нам потрібна будь-яка допомога. Ми дуже сподіваємося на підтримку всіх небайдужих людей і віримо, що поставимо Лагуну на всі чотири лапки, і вона знайде добрих господарів”.

Ветеринарний лікар Дмитро Литвиненко зазначив, що термін реабілітації для таких тварин після операції займає від 3 тижнів до півтора місяця:

“За цей період ми можемо сказати, чи буде тварина ходити, чи ні. Тиждень тому ми провели контрольне МРТ. Оперативне втручання оцінено як задовільне. На даний момент я можу сказати, що ми вийшли на 30% того, що тварина буде ходити, але їй потрібна ще довготривала реабілітація”.

  У Житомирі за деякими адресами не буде води

За словами Олени Станішевської, на реабілітацію Лагуни потрібно близько 40 тисяч гривень.