З 1 квітня українки будуть народжувати по-новому

З 1 квітня українки будуть народжувати по-новому

З 1 квітня українки будуть народжувати по-новому

Сьогодні, 16:12

Починаючи з 1 квітня 2021 року на ведення вагітності в амбулаторних умовах буде передбачено окремий пакет. Згідно з нововведенням, медичний заклад та Національна служба здоров’я України укладатимуть контракт, а вагітні зможуть отримувати певний обсяг медичної допомоги безкоштовно.

На сторінці у Facebook НСЗУ розповіли, які саме послуги надаватимуться українкам безоплатно.

З наступного місяця породілля отримає змогу цілком безкоштовно пройти спостереження вагітності – від взяття під нагляд, розробки індивідуального плану ведення вагітності відповідно групи ризику та його виконання.

Окрім того, українки зможуть пройти необхідні лабораторні аналізи та інструментальні обстеження, а саме:

загально-клінічні, біохімічні та імунохімічні (розгорнутий клінічний аналіз крові, визначення групи крові і резус фактору, біохімічний аналіз крові, коагуляційний гемостаз, глюкоза в цільній крові або сироватці крові, загальний аналіз сечі, експрес-тест на наявність білка та інші);

на інфекції та віруси (гепатит, тестування на ВІЛ, серологічне дослідження на сифіліс, мікробіологічне дослідження матеріалу з прианальної області з метою виявлення носійства стрептокока групи В тощо);

  Ранок на Михайлівській. Художники. ФОТО

мікроскопічні та цитологічні тощо;

інструментальні обстеження, зокрема УЗД з використанням доплерографії, кольпоскопія, кардіотокографія, електрокардіографія та інші.