У Житомирі молоді і здорові чиновники знову цинічно відібрали вакцини у старих та хворих

У Житомирі молоді і здорові чиновники знову цинічно відібрали вакцини у старих та хворих

У Житомирі молоді і здорові чиновники знову цинічно відібрали вакцини у старих та хворих

Сьогодні, 13:53

Житомирщина, яка сьогодні потрапила у «червону» зону із найбільшими кількостями захворілих на COVID- 19 людей, ніяк не спроможеться вискочити із останнього місця серед регіонів України за показниками вакцинації своїх жителів. Причому ситуація із вакцинацією перебуває у досить дивному і однозначно – ненормальному стані. По перше, питання про контроль над списками тих, хто виявив бажання вакцинуватись, взяла на себе Житомирська обласна адміністрація. Таке було лише за часів КПРС, коли питання про чергу чи позачерговий варіант купівлі автомобілів «Москвич» чи «Жигулі» вирішувалось лише на рівні обкому партії чи, у крайньому разі – на рівні «верхушки» облвиконкому. Сьогодні із автомобілями – немає проблем, але ось із вакциною не все так просто. Першими, згідно усіх висновків за перший рік пандемії, треба було б вакцинувати медичний персонал усіх інфекційних відділень лікарень Житомирщини, хто ЩЕ НЕ ХВОРІВ на коронавірус. Згодом, згідно тих же самих висновків, вакцинації підлягали б працівники найбільш ризикованих професій, які ледь не щодня спілкуються із можливими носіями вірусу. Йдеться. звісно ж, про вчителів, вихователів, працівників позашкільних виховних закладів, які найчастіше спілкуються із дітьми. Діти, як відомо, хворіють на COVID -19 менше і не так важко, але переносять інфекцію дуже масово.

У Житомирі молоді і здорові чиновники знову цинічно відібрали вакцини у старих та хворих
  У житомирських маркетах вже готуються до Нового року. ФОТО

Що відбувається натомість? До числа «піонерів» вакцинації на Житомирщині потрапили чиновники і особи, наближені до.. влади. Наталія Остапченко – перший «зам» губернатора Віталія Бунечка і ще один «зам» губернатора Олег Шарварко першими спожили дві дози вакцини, якими слід було вакцинувати мешканців Житомирщини. Наголошуємо на тому, що вище означені чиновники є мешканцями Києва і Київської області. Але вже за добу житомирські ЗМІ повідомили про іще двох «публічних персон», які начебто потребували вакцинації у першу чергу. Це знову ж такі чиновники і особи , наближені до когось із «великих» персон. У Житомирі їх добре знають: це Марія Місюрова – заступник міського голови і Матвій Хренов, екс – заступник мера Житомира і екс-радник колишнього міністра охорони здоров’я України. Ні пані Марія, ні пан Матвій до групи ризику захворювання на COVID не належать, оскільки мають десь по 40 років життєвого «стажу», із хворими на коронавірус згідно службових обов’язків, не спілкуються і т.п.

Ні, чому ж, їм також варто було б вакцинуватися, оскільки хвороба сьогодні особливо не перебирає. Але ж де ж наші справжні «публічні особи»? Де у списку першочергово провакцинованих житомирян відомі артисти, не менш відомі письменники, де педагоги та керівники уславлених художніх та творчих колективів, які вже давно є візитівками нашого краю на міжнародній арені? Називаємо імена та прізвища Михайла та Тетяни Гузунів, письменника Анатолія Сірика, диригента Олександра Вацека, ветерана спорту і єдиного у Житомирі учасника Олімпійських Ігор Рустама Ахметова. Далі продовжувати? Чи, можливо у Житомирській ОДА, яка перетворилася сьогодні на таку собі «диспетчерську» із розподілу вакцини, самі зможуть скласти список хоча б на дві –три сотні справді публічних особистостей Житомира та Житомирщини загалом? До речі, така постановка питання була б одночасно не лише потрібною для гарантування протидії важкій і небезпечній хворобі, але й спонукала б інших людей до потреби у вакцинації. Невже так багато потрібно знань чи розуму для того, щоб вміло і по – людськи розпочати процес вакцинування на Поліссі? Чи може людям, які взялися, а точніше – які волею випадку опинилися у так званих «білих домах», не вистачає совісті і честі? Адже лозунг «Рятуйся – як можеш!» справедливий і досі вживався лише у джунглях, або ж у океанській стихії. А тепер силами і талантами наших чинуш це правило стає своїм і звичним у Житомирі. Як не прикро , але це факт. І, знову ж таки – ГАНЬБА!

Автор статті: Сидір Ковпак