Ще три країни ЄС призупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca

Ще три країни ЄС призупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca

Ще три країни ЄС призупинили вакцинацію препаратом AstraZeneca

Сьогодні, 12:23

Країни одна за одною з метою обережності відмовляються від використання COVID-вакцини AstraZeneca. Влада чекає на рішення європейського медрегулятора.

Ще три держави Європейського Союзу вирішили тимчасово зупинити ін’єкції своїх громадян препаратом від коронавірусу AstraZeneca через “обережність”. Це Швеція, Словенія та Латвія, пише Європейська правда.

Влада країн чекає остаточної від Європейського агентства лікарських засобів (EMA) відповіді, чи безпечно далі використовувати дану вакцину.

“Рішення є запобіжним засобом… Є хороші дані про вакцину, але все ж важливо призупинити вакцинацію доти, поки EMA не відповість, чи можуть ці події (утворення тромбів) бути пов’язані з вакцинацією”, – заявив державний епідеміолог Швеції Андерс Тегнелл.

Міністр охорони здоров’я Словенії Янез Поклукар також зазначив, що в країні з обережності призупинена вакцинація AstraZeneca, і що також очікують рішення EMA.

У Латвії медичний регулятор рекомендував медикам, які працюють в пунктах вакцинації, не використовувати препарати AstraZeneca. Флакони порадили зберігати в холодильниках. Незважаючи на те, що жодних проблем з використанням препарату в Латвії не зафіксовано, припинення вакцинації AstraZeneca зроблене в цілях обережності.

  Шмигаль переконує Раду в необхідності карантину

Європейське агентство з лікарських засобів планує в четвер, 18 березня, провести спеціальне засідання, порядком денним якого буде подальше використання COVID-вакцини AstraZeneca.