Віталій Ейсмонт: «Облгази займаються маніпулятивними лотереями»

Віталій Ейсмонт: «Облгази займаються маніпулятивними лотереями»

Віталій Ейсмонт: «Облгази займаються маніпулятивними лотереями»

Сьогодні, 13:35

Днями споживачам облгазів надійшли повідомлення в електронному та друкованому вигляді взяти участь у розіграші смарт-пристрою для автоматичної передачі даних лічильника. Зокрема, потрібно сплатити за доставку газу за перше півріччя 2021 р., а головна умова – відсутність заборгованості.

«Ця лотерея є звичайнісінькою маніпуляцією. По-перше, таким чином споживача «прив’язують» до постачальника «газзбуту». По-друге, тут мова лише про автоматичну передачу даних, тому цю систему смарт ніяк не назвеш, лише набір слів. Контроль за роботою пристрою, у тому числі мова про коефіцієнти приведення стандартних умов, є ще одним інструментом маніпулятивного втручання у систему обліку газу. Ну і головне: вартість цього «дива техніки» більша, ніж найсучаснішого обладнання у Європі. І важко порівняти його функціональні можливості: це як калькулятор і ноутбук», – прокоментував голова громадської організації «Адвокація прав споживачів» Віталій Ейсмонт.

Віталій Ейсмонт навів приклад досвіду країни пострадянського простору у встановленні справжніх смарт-лічильників. «Запускає» пристрій спеціальна пластикова картка із поповненим балансом, за рахунок чого споживається уже сплачений об’єм газу.

  У Малині рятувальники посилюють профілактичну роботу на замерзлих водоймах після двох утоплень за добу. ФОТО

«Ця інформація у відкритому доступі і не становить таємниці, але саме такі лічильники український монополіст уникає. Так, у цих лічильниках операції виконуються за допомогою двох сенсорних кнопок, наприклад, при поповненні балансу натискається одна кнопка, потім картуприкладають до лічильника, і при натисканні на іншу кнопку дані зберігаються у пам’яті обладнання», – розповів Віталій Ейсмонт.

За його словами, в Україні необхідно докорінно змінити принципи роботи монополістів із споживачами і не підмінювати сучасні технології зобов’язуючими приладами.

Пресслужба ГО «Адвокація прав споживачів»

Віталій Ейсмонт: «Облгази займаються маніпулятивними лотереями»