Житомирщина до кінця місяця отримає 25 автомобілів “швидкої допомоги”

Житомирщина до кінця місяця отримає 25 автомобілів "швидкої допомоги"

Житомирщина до кінця місяця отримає 25 автомобілів “швидкої допомоги”

Сьогодні, 14:11

До кінця березня Житомирська область отримає 25 автомобілів “швидкої допомоги”.

«Українські регіони, відповідно до договорів, укладених державним підприємством «Медичні закупівлі України», до кінця березня повинні отримати нові автомобілі швидкої медичної допомоги. Міністр охорони здоров’я Максим Степанов вчора (17 березня, – ред.) підписав відповідний наказ про їх розподіл. Всього планується, що вирушать до закладів охорони здоров’я 416 автомобілів швидкої допомоги. Це спеціалізований транспорт категорії В і С. Кожна з цих категорій має передньопривідні та повнопривідні версії», – повідомила заступник міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова.

Регіони отримають 273 автомобілі типу В (стандартні «швидкі») та 143 автомобілі типу С (реанімобілі).

«Кількісно розподіл був затверджений з урахуванням закупівель минулого року. Також регіони закупили певну кількість медичного транспорту самостійно. За даними системи ProZorro, це 644 одиниці. Тобто при розподілі Міністерство охорони здоров’я врахувало об’єктивну потребу кожного регіону», – додає заступник міністра і перерахувала скільки «швидких» має надійти в кожен регіон.

  Одна з громад у Житомирській області посилила карантин: на вихідних працюватимуть тільки аптеки та заправки

Житомирська область до кінця березня має отримати 25 автомобілів.

«Загальна сума коштів, яка була витрачена з державного бюджету на закупівлю спеціалізованого санітарного транспорту екстреної медичної допомоги, 728 млн грн. Комплектація обладнання уперше здійснюється за стандартами Євросоюзу. Нагадаю, що в Україні, за наявними офіційними даними, працює 2947 автомобілів екстреної медичної допомоги, з них близько 700 мають термін експлуатації понад 10 років. Понад 1600 автівок з терміном експлуатації від 5 до 10 років», – зазначила Світлана Шаталова.