Рада планує ввести часткове списання валютних боргів

Рада планує ввести часткове списання валютних боргів

Рада планує ввести часткове списання валютних боргів

Сьогодні, 16:47

У першому читанні прийнято три проекти законів, які регламентують правила реструктуризації та погашення валютних боргів.

Народні депутати в п’ятницю, 19 березня, підтримали в першому читанні три законопроекти, які спрямовані на часткове списання боргів валютним позичальникам.

Документи передбачають, що переведення валютних кредитів у гривневі буде здійснюватися за курсом, який діє на сьогодні.

Боржникам дається право протягом 10 років однаковими платежами щомісяця погашати частину боргу. Якщо договором встановлено більш пізній термін повернення кредиту, то погашення здійснюється в цей термін.

У позичальника залишається право дострокового погашення як всієї суми, так і частини кредиту. Після проведення реструктуризації не допускається зменшення терміну погашення суми кредиту навіть за угодою між кредитодавцем і позичальником. При цьому збільшення терміну можливе.

Також у законопроекті прописано, що певні суми підлягають списанню, однак тіло кредиту, нараховані відсотки і штрафні санкції повинні бути погашені. Списані суми виводяться з-під оподаткування, щоб фіскали не змогли зарахувати їх до доходів боржника.

  Україна може втратити безвіз через рішення Конституційного суду

З дня набрання чинності законами всі споживчі кредити в іноземній валюті будуть вважатися реструктуризованими, а кредитори протягом 30 днів зобов’язані здійснити всі необхідні розрахунки й інші дії, спрямовані на визначення всіх зобов’язань позичальника.

З дня проведення реструктуризації відсотки за користування кредитом будуть нараховуватися щомісячно в розмірі українського індексу ставок за 12-місячними депозитами фізосіб у гривні, збільшеного на один відсоток.