У Житомирі студенти створюють прикраси з елементами Трипільської культури. ВІДЕО

У Житомирі студенти створюють прикраси з елементами Трипільської культури. ВІДЕО

У Житомирі студенти створюють прикраси з елементами Трипільської культури. ВІДЕО

Сьогодні, 17:16

Безкінечник, колос, дерево життя, знаки води і сонця, – такі елементи Трипільської культури у виготовленні прикрас використовують студенти державного університету імені Івана Франка. Свої витвори майбутні дизайнери і педагоги створюють під час карантину, відвідуючи гурток “Трипільські фрактали в сучасній культурі”.

Крістіна Зосимова навчається на четвертому курсі за спеціальністю “Середня освіта та образотворче мистецтво”. Кореспондентам Суспільного дівчина розповіла, що у захопленні від Трипільської культури, а тому охоче відвідує гурток.

“Це зараз дуже модно – прикраси з глини, – каже Крістіна Зосимова. – Мода циклічна і все повертається назад. Саме такі прикраси є нині у тренді”.

Працює над виготовленням кулону з глини Юлія Осипова. У майбутньому дівчина планує стати дизайнером.

“Трипільська культура досить цікава і загадкова донині, – розповідє Юлія Осипова, – адже час від часу дослідники роблять нові відкриття. І мені самій цікаво вивчати цю культуру та занурюватись в цю атмосферу“.

  У Житомирі частина Мар’янівки залишилась без води

За словами керівниці гуртка “Трипільські фрактали в сучасній культурі” Ірини Яцик, такі заняття розширюють творчий діапазон майбутніх педагогів.

“З такими виробами студенти зможуть робити власні виставки і впроваджувати свої творчі доробки,”– зазначила Ірина Яцик.

Вона також розповіла, що карантинні обмеження вплинули на творчі плани гуртківців:

“У нас були плани докарантинні, що ми виготовимо багато таких виробів і зможемо їх продати, щоб допомогти дітям із синдромом Дауна. На жаль, поки ми не можемо це зробити, але такі плани маємо”.