У Житомирській міськраді закликають громаду не прикрашати могили пластиковою атрибутикою

У Житомирській міськраді закликають громаду не прикрашати могили пластиковою атрибутикою

У Житомирській міськраді закликають громаду не прикрашати могили пластиковою атрибутикою

Сьогодні, 09:44

Незабаром християни західного та східного обряду святкуватимуть Великдень, а за тиждень настануть поминальні дні, що звуться «проводами», «гробками», «радуницею».

Дискусії щодо того, які квіти – живі чи виготовлені з пластику – нести на цвинтар у поминальні дні, точаться в Україні не один рік.

Про це йдеться на сайті Житомирської мерії.

3 березня 2021 року прийнято рішення «Про організацію тимчасових торговельних майданчиків у м. Житомирі для торгівлі товарами ритуального призначення», у якому йдеться про погодження КП «Інспекція з благоустрою м. Житомира» з 1 квітня до 16 травня 2021 року організації тимчасових торговельних місць для торгівлі товарами ритуального призначення із забороною торгівлі штучними квітами. Просимо з розумінням поставитися до рішення, яке виконавчий комітет прийняв, вбачаючи в штучних квітах загрозу життю та здоров’ю людей.

Пластик виділяє в атмосферу отруту, спалення таких квітів забруднює повітря токсинами, в тому числі й діоксинами, які призводять до виникнення онкологічних захворювань. Закопувати минулорічні штучні квіти сенсу не має, бо вони біологічно не розкладаються. Слід відмовитися від спалювання штучної поминальної атрибутики на кладовищах.

  У Житомирі запрацював фонтан «Лотос Небесної Сотні»

Екологи стурбовані: практика прикрашати могили пластиковими квітами та вінками несе пряму загрозу всьому живому. А тому не слід витрачати кошти на квіти, що згодом стануть сміттям на звалищі!

Просимо також представників релігійних конфесій долучитися до проведення роз’яснювальної роботи з жителями громади про шкоду довкіллю від використання та утилізації штучних квітів.

Живі квіти є символом вічного життя, тому саме вони, свічки та молитва будуть доречними під час поминання. Тож, засвідчуючи свою пам’ять про померлих, віддаймо їм шану належним чином, не загрожуючи при цьому живому! А рослини на могилах стануть символом вічного життя та спокою!