На Житомирщині 9 тонн незаконно добутого бурштину залишаться конфіскованими

На Житомирщині 9 тонн незаконно добутого бурштину залишаться конфіскованими

На Житомирщині 9 тонн незаконно добутого бурштину залишаться конфіскованими

Сьогодні, 10:26

Житомирською обласною прокуратурою 19.03.2021 забезпечено участь у розгляді клопотання щодо спеціальної конфіскації у дохід держави незаконно здобутого бурштину вагою 9,2 тонни, а також обладнання для обробки коштовного каміння, які виявлено та вилучено у ході досудового розслідування кримінального провадження.

За результатом розгляду Корольовським районним судом міста Житомира винесено ухвалу про задоволення клопотання у повному обсязі.

Відтак коштовне каміння вартістю 12,5 млн грн та обладнання залишиться конфіскованим у дохід держави.

Обставини справи. Багатотонну партію бурштину співробітники Нацполіції та Управління Служби безпеки в області вилучили у домоволодіннях фігуранта кримінального провадження, розташованих в Одеській та Київській областях. Житель Одеської області скуповував незаконно здобутий бурштин для подальшої обробки та виготовлення ювелірних виробів.

За клопотанням прокуратури, незаконно здобутий бурштин конфісковано у дохід держави.

Однак адвокатами було оскаржено ухвалу суду в апеляційній інстанції, якою повернуто справу на повторний розгляд.

Під час нового, повторного розгляду клопотання суд визнав позицію прокуратури щодо застосування спеціальної конфіскації бурштину у дохід держави законною.

  У житомирській дитячій лікарні немає гарячої води, брудна постіль, дитячі ліжечка розвалюються, але медперсонал - хороший. ФОТО