23 березня 2021 – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

23 березня 2021 - яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

23 березня 2021 – яке сьогодні свято, прикмети та іменинники, що сьогодні не можна робити

Сьогодні, 07:41

23 березня – 82-й день року за Григоріанським календарем. До кінця року залишається 283 дні. У XX і XXI століттях цей день відповідає 10 березня Юліанського календаря.

Яке свято 23 березня 2021:

Цього дня у світі відзначаються День лагідного кошеняти, День «OK», День однакових шкарпеток, Всесвітній день метеоролога, День небезпечного зближення.

У Болівії – День моря, у США – День тосту «Мельба», День цуценят, День сільського господарства, День макання чіпсів, День попередження Американської діабетичної асоціації, День чіа, в Ізраїлі – День Алії, в Анголі – День звільнення Південної Африки, в Індії – День пам’яті патріота і мученика Бхагата Сінгха, у Польщі, Угорщині – День польсько-угорської дружби, у Киргизстані – День оцінювача, у Малайзії – День султана Джохора.

Пам’ятні дати 23 березня, річниці та події:

У 1743 році в Лондоні була вперше виконана ораторія Георга Генделя «Месія».

23 березня 1839 року вважається днем народження виразу «O. K.» – сьогодні вельми популярного «о’кей». Цього дня в Бостонській газеті «Morning Post» цей вислів з’явився як жартівливе скорочення неправильно написаного «all korrect». Тим часом нью-йоркські демократи вважають, що породили ОК саме вони, давши назву своєму клубу The Democratic OK Club (ОК – скорочено Old Kinderhook, містечко, в якому народився тодішній президент США Мартін Ван Бюрен). І вже через місяць, як би підкріплюючи цю версію, в нью-йоркській газеті це скорочення з’явилося у його нинішньому значенні: «Чи не вважаєте ви, що все о. к.?». Загалом версій висувалося багато. Взяли участь і греки, бо «ola kala» означає «Все добре», і латиняни, які писали «omnia correcta», і фіни, зрідка кидають «oikea» – «правильно». Залучені були й французькі моряки, викриті у вживанні фрази «aux quais», що до правильності та коректності взагалі стосунку не має, а просто означає «до причалу». Втрутилися і гаїтяни, які стверджували, що порт «Aux Cayes» славиться чудовим ромом. Навіть німці не залишилися осторонь: під час громадянської війни в Америці вони ставили під наказами скорочення О.К., яке могло означати «Oberkommando» (Головне командування). Ну а зовсім уже завзяті дослідники визнали, що з’явився цей вислів завдяки… безграмотності президента Ендрю Джексона, який писав «oll korrekt» усупереч усім правилам. З приводу цієї версії протестували прихильники Джексона, які стверджували, що це він у індіанців перейняв їхнє улюблене слівце «okeh»!

  За минулу добу на Донбасі загинули троє українських військових

У 1841 році в Лондоні Річард Бірд відкрив перше в Європі фотоательє. А перше у світі фотоательє на рік раніше відкрив у Нью-Йорку Олександр Волкотт.

У 1876 році була запатентована електрична лампочка.

У 1891 році відбувся футбольний матч між збірними Півночі і Півдня Англії і саме в цій грі вперше була використана сітка на футбольних воротах.

23 березня 1900 Артур Джон Еванс, який є хранителем археологічного музею в Оксфорді, розпочав розкопки на острові Крит. На той час він уже був визнаним ученим-археологом. На Криті він вів розкопку з перервами впродовж 30 років. Уже через декілька годин після початку робіт поблизу руїн міста Кносса археологи виявили залишки легендарного лабіринту-палацу Мінотавра. Відкопати на просторі п’ятисот тисяч квадратних метрів палаци, вілли, кам’яні будинки, безліч інших будівель, не кажучи вже про предмети побуту, культури та мистецтва, – це, безумовно, була велика удача. В результаті цих досліджень була відкрита абсолютно невідома доти, але одна з найбільших древніх цивілізацій. Вона існувала між первісними епохами й античністю та отримала назву мінойської.

  Колишньому директору «Житомирського облавтодору» повідомили про підозру в розтраті матеріального резерву пального на 1,5 млн грн

У 1983 році, виступаючи по національному телебаченню, президент США Рональд Рейган вперше виступив з ініціативою розробки СОІ – стратегічної оборонної ініціативи.

У 1998 році на 70-й церемонії вручення «Оскара» фільм Джеймса Кемерона «Титанік» отримав 11 нагород.

У 2001 році в Тихому океані була затоплена науково-дослідна орбітальна станція «Мир».

У 2019 році президент Казахстану підписав указ про перейменування столиці держави на Нур-Султан.

Яке сьогодні церковне свято:

Православна церква 23 березня вшановує пам’ять Василини Коринфської. Її називали володаркою весняних вод. У народі день назвали Василинин.

Що сьогодні не можна робити:

День вважається магічним. Не варто робити великі покупки та проводити будь-які медоперації.

Прикмети на 23 березня:

З давніх-давен існують погодні прикмети на цей день:

– сині хмари – погода буде теплою, але дощовою;

– гроза – рік буде врожайним;

– день похмурий – до врожаю льону;

– холодний вітер – зима ще довго протримається.

23 березня іменини:

Іменини у Кіндрата, Павла, Віктора, Никифора, Леоніда, Василини, Галини, Дмитра, Ніки, Кіндрата, Анастасії, Дениса та Михайла.