Зеленський пропонує ввести паспорти вакцинації

Зеленський пропонує ввести паспорти вакцинації

Зеленський пропонує ввести паспорти вакцинації

Сьогодні, 15:25

У Києві працюють над створенням системи “паспортизації” тих, кому ввели вакцину від коронавірусу, і нам теж треба таку систему, вважає Президент.

Президент Володимир Зеленський на нараді в понеділок, 29 березня, підняв тему введення в Україні паспортів вакцинації. Також на засіданні йшлося про постачання вакцин, повідомляє прес-служба Офісу Президента.

Так, у МОЗ повідомили, що найближчим часом Україна отримає в рамках програми COVAX 300 тисяч доз вакцини AstraZeneca і 117 тисяч доз вакцини Pfizer. Вакцинація другою дозою почнеться з кінця травня, тобто через 12 тижнів після першого щеплення. Саме за таким алгоритмом формується міцний імунітет, відзначають у МОЗ.

“Ці “паспорти” вже розробляються і країнами Європейського Союзу, і США, і Швейцарією, і Ізраїлем – тобто багатьма розвиненими країнами, які активно працюють над створенням колективного імунітету проти коронавірусу. Нам теж треба розробити свою систему відповідної “паспортизації”, а також для стримування поширення коронавірусної хвороби необхідно охопити 70% дорослого населення щепленнями проти COVID-19″, – прокоментував Зеленський ситуацію з можливістю введення “паспортів”.

  У Житомирі за деякими адресами не буде води

Також торкнулися питання заборгованості з виплати лікарняних. На ці цілі виділять 400 млн гривень.

В МВС повідомили, що поліція перевірила 71 тисячу суб’єктів господарювання щодо дотримання правил карантину в 11 регіонах, віднесених до червоної зони. Була зупинена робота 90 закладів.

Раніше відповідальний за вакцинацію єврокомісар Тьєррі Бретон заявив, що єдиний для громадян країн – членів Європейського Союзу сертифікат здоров’я буде доступний з 15 червня. Документ можна буде скачати на смартфон або роздрукувати в паперовому вигляді.