Лікар розповів, чому повторно підчепити COVID-19 малоймовірно

Лікар розповів, чому повторно підчепити COVID-19 малоймовірно

Лікар розповів, чому повторно підчепити COVID-19 малоймовірно

Сьогодні, 13:08

Повторне зараження коронавірусом – малоймовірно.

Таку точку зору озвучив каналу “Україна 24” лікар-імунолог Борис Донський.

Медик вважає, що в деяких випадках ПЛР-тести виявляються не точними і показують помилковий результату наявності COVID-19.

“Якщо людина думала, що вона хворіла рік тому, і зараз хворіє ще важче, з великою ймовірністю я б стверджував, що тоді це був не коронавірус, а невірно позитивний ПЛР-тест. І це поширена ситуація. Як правило, за рік антитіла після хвороби не зникають, ми бачимо людей, які хворіли 250, 300 днів тому, у переважної більшості антитіла зберігаються. Але навіть якщо вони падають, то друге перебіг має бути набагато легше”, – розповів Донський.

Медик повідомляє, що можливість повторного інфікування мізерно низька.

“Можливість інфікуватися другий раз є, але вона дуже-дуже низька. Такі випадки гідні опису та наукового дослідження. Якщо у людини протікання важче, це доводить той факт, що перше інфікування було якимось іншим вірусом”
, — сказав він.

  У Житомирі горів будинок на чотирьох господарів: рятувальники виявили тіло жінки. ФОТО

Також лікар ще раз нагадав, що “британський” штам коронавірусу набагато заразніший свого попередника.

“Британський штам дійсно важливий фактор, бо за всіма ознаками він більш інтенсивно передається і більш заразний. Таким чином, починають хворіти люди, яких до цього часу берегла їх імунна система і їх природна резистентність. Крім того, люди втомилися від самоізоляції, вже не витримують і починають розширювати коло спілкування, на жаль, часто це призводить до того, що вони підхоплюють цей вірус”, — сказав він.