У лісах Житомирщини з 1 квітня буде введено “сезон тиші”

У лісах Житомирщини з 1 квітня буде введено "сезон тиші"

У лісах Житомирщини з 1 квітня буде введено “сезон тиші”

Сьогодні, 14:27

З 1 квітня по 15 червня 2021 року в лісах та парках Житомирщини будуть заборонені будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та занепокоєння диких тварин та птахів.

Про це повідомляє Державна екологічна інспекція Поліського округу.

Під заборону підпадають наступні заходи:

– стрільба;
– проведення вибухових робіт;
– феєрверків;
– санітарних рубок лісу;
– використання моторних маломірних суден;
– проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах.

Сезон тиші – це природоохоронний захід, що передбачений Законом України «Про тваринний світ» (стаття 39), який має на меті охорону диких тварин і птахів у період масового розмноження. «Сезон тиші» в Україні уперше став проводитися з 1 квітня 2016 року і діятиме щорічно у вище зазначений період.

“Закликаємо усі лісомисливські господарства, користувачів мисливських господарств та громадян особливу увагу в цей період звернути на забезпечення тиші в відтворювальних ділянках, в об’єктах ПЗФ, які визначені для збереження тваринного світу з метою охорони проживання тварин і птахів під час їх розмноження і відтворення популяції, шляхів міграції диких тварин на час їх розмноження. Повідомляємо, що у разі виявлення випадків порушення «тиші» винних осіб буде притягнуто до адміністративної відповідальності передбаченої ст. 87 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі: на громадян – від 510 до 850 грн., посадових осіб — від 850 до 1190 грн. А також закликаємо усіх громадян бути толерантними по відношенню до навколишнього середовища та з розумінням віднестись до даної справи. В цей період Державною екологічною інспекцією Поліського округу буде активізована робота щодо попередження та виявлення випадків порушення сезону тиші”, – додають в екологічній інспекції.

  У Радомишлі планують збудувати спортивний майданчик